FINAL – Etapa a VI-a / Ceahlaul Piatra Neamt – Viitorul Constanta 0-3. Echipa de la malul marii scufunda corabia moldovenilor

Viitorul Cosntanta a facut instructie in deplasare cu Ceahalul Piatra Neamt. Jucatorii echipei lui Gica Hagi i-au invins la scor de neprezentare pe moldoveni, acestia din urma practicand un fotbal nesarat si lipsit de energie. La pauza, scorul de 0-0 nu  anunta nimic din descatusarea ce urma sa vina. Primul ton l-a dat Gabi Iancu in minutul 52, iar Chitu dupa 3 minute a majorat diferenta. Constantenii au ramas periculosi si au reusit sa marcheze in finalul partidei, prin Dani Alibec(’91). Ceahlaul a fost la un pas de amrcarea golului de onoare chiar inaitnea fluierului final, dar bara s-a opus, iar elevii lui Catalin Anghel au obtinut o victorie mare, demna de a fi amintita in analele timpurii ale clubului.

Vezi cum s-a desfasurat partida:

95′ FINAL

94′ Ceahlaul forteaza golul de onoare, insa atacul gazdelor sfarseste cu un sut in bara.

91′ GOOOOOOOOOOOOL Viitorul! Denis Alibec marcheaza uluitor cu calcaiul ingenuchiind Ceahlaul!

88′ Alexandru Lazar primeste cartonasul galben.

80′ Denis Albec il inlocuieste pe marcatorul primului gol, Gabi Iancu.

75′ Jocul si-a pierdut mult din dinamica, iar gazdele nu par sa aiba solutii pentru infrangerea de pe teren propriu care se anunta la sfarsitul timpului regulamentar de joc.

70′ Lukanovic intra, iese Badescu.

’68 Balasa vede cartonasul galben.

66′ Carstocea il inlocuieste pe Albu.

61′ Marius Onciu il inlocuieste pe Monroy, iar Achim intra in locul lui Margine.

55′ GOOOOOOOOOOOOOOOOL Viitorul!!! Chitu se aventureaza increzator in careula dvers, il dribleaza pe Tepes si pe portarul Jovic si inscrie in poarta ramasa goala.

’52 GOOOOOOOOOOOOOL Viitorul!

’48 Iancu suteaza cu pamantul spre poarta lui Jovic care respinge in lateral din plonjon.

’46 Se reia meciul.

’45 PAUZA

’45 Marius Albu primeste cartonasul galben.

35′ Vatca reuseste sa respinga o minge deviata care a creat panica in careul constantenilor.

’30 Manroy suteaza din voleu, peste poarta.

’28 Iancu bate un corner de pe stanga, dar gazdele resping atacul.

’26 Constantinescu primeste mingea de la Tepes, dar suteaza peste poarta.

’21 Constantinescu isi incearca sutul din marginea careului, dar executia sa in diagonala nu gaseste spatiul portii.

’19 Constantenii bat un corner de pe dreapta insa dupa o serie de respingeri in careu, Jovic retine.

’15 Stana bate o lovitura libera, dar Golubovic compromite ocazia, aflandu-se in

‘8 Iancu bate o lovitura libera de la peste 20 de metri, insa sutul sau trece peste poarta.

‘7 Vlad Rusu reia cu capul din careul advers, dar Jovic este atent si prinde balonul.

‘1 Incepe meciul.

Ceahlaul: Jovic – Druga, Forminte, Vitelaru, Tepes – Achim, Monroy – Badescu, Golubovici, Stana – Constantinescu;