Gigi Multescu, dupa 6-3 contra lui Ilie Stan: „Mi-e greu sa mai spun ceva dupa un asemenea scor. Este bine ca aceasta victorie va aduce si deblocarea banilor pentru jucatori!”

Tehnicianul echipei Astra Ploiesti, Gheorghe Multescu a declarat dupa victoria uluitoare, scor 6-3, din meciul cu Concordia Chiajna, ca este bucuros si uimit de ceea ce s-a intamplat mai ales in prima repriza a jocului, atunci cand in minutul 38 scorul arata un incredibil 5-1 pentru ploiesteni!

Mi-e greu sa vorbesc despre un asemenea scor. Sunt si bucuros si uimit de ceea ce s-a intamplat in prima repriza. Chiar daca am invins de o maniera categorica, mai avem multe de pus la punct. Am avut o prima repriza de vis. Dintr-un anumit punct de vedere jucatorii au respectat planul tactic pe care l-am pregatit, care s-a axat pe un efort sustinut indeosebi in prima parte, deoarece stiam ca nu avem benzina pentru 90 de minute. Dupa primele 5-6 minute eram circumspect, insa primele doua goluri ne-au dat incredere si apoi, in ciuda unor ezitari, jocul a mers„, a spus Multescu.

Antrenorul a mai precizat ca i-a felicitat pe jucatori pentru ca au invins doi adversari: Concordia si caldura.

Ce va fi cu Dinamo nu stiu, dar stiu ca am invins doua echipe care au foste egalele lor. Imi pare rau ca am pierdut un superjucator. Acum pot sa spun despre cine era vorba: Rudi Cardoso, international bolivian cu care am purtat negocieri, dar a semnat cu o echipa din Rusia. Victoria este binevenita si va aduce, din ce am inteles, deblocarea banilor. Dupa meciul cu Dinamo, in perioada de intrerupere, vom face un stagiu de pregatire la Brasov, dupa care echipa va arata mult mai bine din punct de vedere fizic„, a spus Multescu, conform Mediafax.