Dupa remiza de acasa cu Bistrita, Dorinel Munteanu vrea sa se desparta de Galati, daca acest lucru ar fi in folosul echipei: „Trebuie sa vorbesc cu Marius Stan, pentru ca s-au adunat prea multe!”

Tehnicianul formatiei Otelul Galati, Dorinel Munteanu a declarat, dupa meciul de pe teren propriu cu Gloria Bistrita, terminat la egalitate, scor 1-1, ca se gandeste serios la o despartire de fosta campioana si vrea sa discute in acest sens cu fostii si actualii oficialii  ai clubului, daca acest lucru ar fi în beneficiul echipei.

Sunt total numultumit de joc, practic azi am castigat un punct, nu am pierdut doua! Din pacate echipa cred ca este blocata psihic si vom vedea cum am putea trece peste acest blocaj. In ceea ce ma priveste vreau sa am o discutie cu cei din conducerea clubului, in special cu fostul presedinte Marius Stan si chiar poate fi vorba de o intrerupere a contractului pe cale amiabila daca acest lucru ar fi in beneficiul echipei. Sunt lucruri care s-au adunat de prea multa vreme, aceste probleme trebuie clarificate„, a spus dorinel Munteanu, pentru Digisport.

Otelul Galaţi a remizat, sambata, pe teren propriu, scor 1-1, cu Gloria Bistriţa, in etapa a VI-a a Ligii I. Golurile au fost marcate de Stromajer in minutul ’64, respectiv Markisio in minutul’29.