Debut cu ghinion pentru Gabi Torje la Granada, care n-a putut sa-si salveze echipa de la infrangerea de la Vallecano! In ultima etapa a sezonului trecut cele doua echipe au fost implicate intr-un scandal imens in urma caruia Villarreal a retrogradat!

Fostul mijlocas dinamovist, Gabriel Torje a debutat, luni seara, in Primera Division, in meciul pe care Granada l-a disputat in deplasare cu Rayo Vallecano. Imprumutat de Udinese la echipa din Andalusia, impreuna cu atacantul Floro Flores, Torje a inceput meciul pe banca de rezerve intrand pe teren in minutul 78, in locul lui Orellana.

Rayo Vallecano a castigat partida cu 1-0, printr-un gol inscris de Trashorras in minutul 90+3′ in urma unui fault in marginea careului comis de roman!!

In etapa a doua din Primera Division, Granada va primi vizita formatiei FC Sevilla.

Interesant este faptul ca cele doua echipe s-au intalnit si la finalul sezonului trecut, atunci cand Rayo Vallecano avea nevoie de victorie pentru a se salva de la retrogradare, fapt care s-a si intamplat, gazdele inving tot cu 1-0!