Ciprian Marica a inscris o dubla in Cupa Germaniei! Vezi mesajul impresionant postat imediat dupa meci pe pagina de socializare!

Atacantul roman Ciprian Marica, component al formatiei Schalke 04 a fost in mare forma, duminica dupa amiaza, atunci cand a reusit o dubla in meciul de cupa contra celor de la Saarbrucken! Folosit titular in Cupa Germaniei, Marica a marcat in minutele 64 si 71, fiind cel mai bun jucator de pe teren.

La final, Schlake s-a impus extrem de lejer, scor 5-0, avansand in turul urmator si datorita lui Papadopoulos, minutul 23 si Draxler, acesta din urma reusind si el o dubla in minutele 26 si 57.

Mi-am dorit mult sa marchez, sa-i dedic golurile unui roman adevarat, Mircea Marica. Astazi e ziua lui. La multi ani, tata, te iubesc mult! Happy birthday, dad!„, a scris Marica pe pagina de Facebook, conform Sport.ro.