FINAL / Etapa a V-a / CFR Cluj – CSMS Iasi 2-2. Meci nebun! Cadu a deschis scorul din penalti, moldovenii au egalat si chiar au preluat avantajul, insa Hora a egalat si a salvat campioana de la un rezultat neasteptat!

Vineri, 17 august, CFR Cluj va intalni pe teren proriu nou promovata CSMS Iasi. Meciul, la prima vedere, pare a fi unul inechitabil, „feroviarii” fiind campionii en-titre ai Ligii 1, inscrisi in lupta pentru calificarea in Liga Campionilor, in timp ce iesenii sunt inca la primele meciuri in primul esalon al fotbalului romanesc si se afla pe ultimul loc al clasamentului, cu un singur punct obtinut, in patru partide.

Echipele care au evoluat:

CFR Cluj: Felgueiras – Ivo Pinto, Maftei, Cadú, Sepsi – Sare, Vass – Sougou, Bastos, Diogo Valente – Kapetanos
Antrenor: Ioan Andone

CSMS Iasi: .Irimia – Jovanovic, Al.Cretu, Mitrea, Ţiganasu – Onofras, Straton, Milea, Cl.Tudor – Cl.Ionescu, Patulea
Antrenor: Ionut Popa

Click aici pentru a actualiza informatiile

89′ Ocazie CFR Cluj! Irimia scoate senzational peste poarta o minge trimisa cu capul de Kapetanos, pe care scria gol.
82′ Ronny il inlocuieste pe Bastos
80′ Se joaca pe contre, in niciuna dintre echipe nu mai reuseste sa puna in pericol poarta
73′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL CFR! Ioan Hora restabileste egalitatea pentru clujeni cu un sut la coltul lung dupa pasa primita in careu de la Camora.
70′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL IASI! Herghelegiu duce Iasiul in avantaj in urma unei actiuni creata de Claudiu Tudor.
68′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL IASI! Ciprian Milea restabileste egalitatea cu o lovitura de cap din centrarea lui Vladu.
66′ Herghelegiu intra la oaspeti in locul lui Patulea.
60′ Milea vede si el galbenul
60′ Tiganasu este avertizat pentru un fault dur

59′ Corner pentru Iasi, Claudiu Tudor bate in fata portii, un jucator al oaspetilor reia periculos, Felgueiras respinge slab, insa apararea clujenilor rezolva

49′ Kapetanos trimite mingea in plasa dupa o pasa de la Bastos, dar de la margine era deja ridicat fanionul.

48′ Adam Vass vede galbenul

PAUZA

39′ Ajung din nou clujenii periculos la poarta adversa, dar sutul lui Ivo Pinto, din apropiere, se duce alaturi.

26′ Bastos executa peste poarta o lovitura libera de la peste 23 de metri!

21′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL CFR! Cadu deschide scorul din penalty!

20′ Penalty pentru CFR obtinut de Kapetanos in duel cu Cretu, care a primit si cartonasul galben.

13′ Valente primeste de la Sougou in lateral, dar greseste centrarea si posesia apartine iesenilor.

3′ Din nou apare Sougou la finalizare, insa sutul este retinut de Irimia.

1′ Sougou trimite cu capul peste poarta centrarea venita de la Diogo Valente

1′ Inceputul meciului