FINAL – Etapa a IV-a / Concordia Chiajna – FC Brasov 2-1. Dubla lui Adrian Popa din prima repriza s-a dovedit decisiva!

Luni seara, de la ora 21:30, la Chiajna, a avut loc ultimul joc al etapei a IV-a din Liga I, pentru ca derbiul Dinamo – Rapid a fost amanat. Concordia a intalnit FC Brasov, una dintre putinele echipe neinvinse in acest debut de sezon,  insa ilfovenii au reusit sa le produca prima infrangere, scor 2-1. Golurile gazdelor au fost marcate prin Adrian Popa, minutele 24 si 35, in timp ce pentru oaspeti, Hadnagy a resuit sa reduca din diferenta in minutul 52.

Echipele care au evoluat:

CONCORDIA CHIAJNA: Lepmets – Cretu, Belica, Ghionea, Maxim – A. Popa, Paraschiv, Pana, Ispir – Serediuc, Welington
Antrenor: Ilie Stan

FC BRASOV: Taborda – Straut, Lazar, Cr. Munteanu, David – Tames, Mateiu, Olariu – I.Popa, Batin, Buga
Antrenor: Ionut Badea

FINAL

52′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLL BRASOVUL! Hadnagy reduce din diferenta, servit excelent in fata portii de Batin

50′ Silviu Pana este avertizat.

46′ Inceputul reprizei secunde

PAUZA

43′ Sutul lui Maxim de la marginea careului mare trece putin pe langa poarta

39′ Iese Mateiu si intra Nasser

38′ Paraschiv vede galben

35′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL CHIAJNA!  Ad. Popa majoreaza diferenta cu un sut cu stangul, la coltul scurt, astfel reusesind dubla

32′ Paraschiv intervine cu piciorul sus si arbitrul acorda lovitura libera de la 17 metri pentru Brasov!

30′ Din pacate pentru veteranul „stegarilor” acesta nu mai poate continua si este inlocuit cu Hadnagy

28′ Buga acuza o accidentare si primeste ingrijiri medicale

26′ Dubla ocazie Brasovul! Lepmets intervine de doua ori superb la suturile lui Batin si Iulian Popa!

24′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL CONCORDIA! Popa il intoarce pe David in marginea careului si-l surprinde pe Taborda cu un sut pe jos, la coltul lung!

22′ Popa are o incursiune pe dreapta, insa centrarea prin fata portii nu este interceptata de niciun jucator si balonul iese in aut de poarta!

21′ Un sut ratat al lui Cretu este reluat de Welington, din interiorul careului, mult peste!

18′ Mateiu intarzie pasa si Buga, iar acesta este surprins in ofsaid

14′ Taborda scoate greu sutul lui Maxim din lovitura libera

11′ Semiocazie Brasov! Lepmets retine sutul lui Buga de la 16 metri.

8′ Pana este faultat la marginea careului si Chiajna are lovitura libera periculoasa. Se executa dar fara niciun rezultat

5′ Prima mare ocazie apartine CONCORDIEI! Serediuc este aproape de a marca, dar sutul lui este blocat in ultima clipa.

1′ Inceputul meciului