FINAL – Etapa a IV-a / Universitatea Cluj – Viitorul Constanta 2-1. Ana Maria Reghecampf, la a doua victorie in Liga I, Hagi, la prima infrangere!

Duminica, de la ora 19:00, Universitatea Cluj a primit vizita echipei Viitorul Constanta, intr-un meci contand pentru etapa a IV-a a Ligii I. Gazdele s-au impus cu 2-1, goluri marcate de Dinu, in primul minut si Cleiton in minutul 78, in timp ce golul de onoare al constantenilor a venit la ultima faza a jocului, prin Nicolae Dica.

Inaintea acestei intalniri, ardelenii ocupau locul al 12-lea in clasament, cu trei puncte (o victorie si doua infrangeri, golaveraj 4-11), in timp ce constantenii se situau cu o pozitie mai sus, cu acelasi numar de puncte, dar obtinute din trei egaluri, golaveraj 3-3.

FINAL

90’+4 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL VIITORUL! Nicolae Dica reduce din diferenta cu o lovitura de cap dupa o centrare din corner.

78′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLL U CLUJ! De data asta Balauru nu mai scapa si Cleiton majoreaza avantajul gazdelor dupa un contraatac scoala!

77’Albu centreaza in fata portii pentru Iancu, acesta deviaza subtil, insa Balauru este la post.

73′ Vede un galben si Gabriel Iancu

70′ Mendy vede si el galbenul

62′ Bogdan Patrascu intra in locul lui Muzac.

59′ Muzac este avertizat cu galben pentru un fault din spate

58′ OCAZIE U CLUJ! Mendy patrunde superb in stanga, intra in careu si trage la coltul scurt, dar Vatca scoate senzational de langa radacina barei!

46′ Marius Abu a intrat la pauza in locul lui Carstocea.

45′ Se termina prima repriza.

40′ Galben si pentru Vasile Gheorghen.

38′ Paulinho faulteaza dur in atac si vede cartoansul galben.

34′ Balauru respinge  de langa bara un sut expediat de la distanta de Benzar.

32′ Vatca reuseste sa salveze Viitorul de la inca un gol, dupa un atac in valuri al clujenilor.

31′ Mladen primeste cartonasul galben.

22′ Larie bate o lovitura libera, dar minga ocoleste bara din dreapta.

18′ Iancu executa o lovitura libera, dar mignea ocoleste bara din dreapta.

15′ Paulinho centraza lung de pe dreapta. Mingea se indreapta spre poarta, iar Vatca reuseste sa repsinga.

12′ Clujenii bat un corner de pe partea santa. Mingea este reluata cu capul peste poarta.

12′ Gazdele obtin un corner de pe stanga. Centrarea de la coltul terenului este reluata cu capul peste poarta constantenilor.

9′ Clujenii bat o lovitura libera de pe stanga, dar Viorel Dinu este in offside.

1′ GOOOOOOOOOOOOOL U Cluj! Viorel Dinu deschide scorul cu o lovitura de cap din marginea careului mic.

1′ A inceput meciul!

„U” Cluj: Balauru – Krumov, Szilagyi, Christou, Mendy – Gheorghe, Dos Santos – Viorel Dinu, Pestana, Muzac – Cleiton

Antrenor: Cristian Dulca

Viitorul:Vatca – Turcu, Larie, Bejan, Mladen – Cârstocea, Benzar, Onicas – Chitu, Cristea, Iancu

Antrenor: Catalin Anghel.