Jocurile Olimpice 2012 / Programul sportivilor romani in ziua a 14-a: UPDATE / Ionut Alexandru Mitrea si Bogdan Mada vor concura in semifinale la Kaiac 2 – 200 metri, de la ora 14:10!

UPDATE/ Sportivii nostri prind ultimul loc(5) ce duce in semifinale, care sunt programate de la ora 14:12.

Sportivii romani vor concura doar intr-o singura proba in cadrul zilei a 14-a de la Jocurilor Olimpice de la Londra. Ionut Alexandru Mitrea si Bogdan Mada vor concura, vineri, dupa amiaza, cei doi urmand sa ia startul in calificarile probei de Kaiac 2 masculin, 200 de metri.

Mitrea si Mada vor incepe calificarile la ora 12:47 si daca se vor califica in semifinale vor lupta pentru un loc in ultimul act incepand de la ora 14:12.

Trei medalii a cucerit pana acum delegatia Romaniei la Jocurile Olimpice de la Londra, doua de aur, cinci de argint si doua de bronz.

Din pacate, „tricolorii” n-au cucerit nicio medalie pana acum in probele de kaiac-canoe.

Programul probelor ce vor avea loc, vineri, in cea de-a 14-a zi a Jocurilor Olimpice de la Londra:

Atletism 

21.00 – saritura cu prajina masculin – finala

21.10 – stafeta 4×400 de metri feminin – primul tur

21.35 – aruncarea ciocanului masculin – finala

21.45 – stafeta 4×100 de metri masculin – primul tur

22.05 – 5.000 de metri feminin – finala

22.40 – stafeta 4×100 de metri feminin – finala

22.55 – 1.500 de metri feminin – finala

23.20 – stafeta 4×400 de metri masculin – finala

Baschet masculin

19.00 – Spania – Rusia

23.00 – Aregentina – SUA

Box 

15.30 – semifinale – 49 de kilograme, – 56 de kilograme, – 64 de kilograme, – 75 de kilograme, – 91 de kilograme masculin

22.30 – semifinale – 52 de kilograme, – 60 de kilograme, – 69 de kilograme, – 81 de kilograme, + 91 de kilograme masculin

Kaiac canoe

11.30 – serii si semifinale K1 200 de metri masculin, C1 200 de metri masculin, K1 200 de metri feminin, K2 200 de metri masculin

Ciclism BMX 

17.00 – semifinale masculin si feminin 18.30 – finale masculin si feminin

Fotbal masculin 

21.45 – Coreea de Sud – Japonia – meci pentru locul trei la Cardiff

Gimnastica ritmica 

14.00 – calificari concurs individual si ansamblu

Handbal masculin 

19.00 – Ungaria – Suedia

22.30 – Franta – Croatia Hochei pe iarba feminin

10.30 – meci pentru locul 11 – Belgia – SUA

13.30 – meci pentru locul 5 – China – Australia

17.30 – meci pentru locul 3 – Noua Zeelanda – Marea Britanie

22.00 – finala – Olanda – Argentina

Lupte libere 

15.00 – 55 de kilograme, 74 de kilograme masculin

Natatie 

14.00 – maraton 10 kilometri masculin

Inot sincron 

17.00 – finala pe echipe (program liber)

Sarituri in apa 

21.00 – serii platforma 10 metri individual masculin

Taekwondo 

11.00 – 67 de kilograme feminin, -80 de kilograme masculin

Yachting 

14.00 – finala 470 masculin

15.00 – finala 470 feminin

16.00 – semifinale Elliott 6 metri feminin

Volei masculin 

17.00 – Bulgaria – Rusia

21.30 – Brazilia – Italia

Polo masculin grupa semifinala

16.20 – SUA – Spania (meci de clasament)

17.40 – semifinala – Croatia – Muntenegru

20.30 – Ungaria – Australia (meci de clasament)

21.50 – semifinala – Italia – Serbia

Etichetat cu: , , ,
Postat în Jocuri Olimpice

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20