Atletism – Jocurile Olimpice 2012 / Mirela Lavric, calificata in semifinalele probei de 800m. Joi, romanca va ataca finala

Romanca Mirela Lavric a obtinut, miercuri, calificarea in semifinalele probei de 800 de metri, cu timpul 2:01.65. A terminat pe locul al patrulea in seria ei, dar s-a calificat datorita timpului obtinut.

Semifinala se va desfasura joi, incepand cu ora 21:30, iar sportiva noastra ar putea obtine biletele pentru ultimul act.

Iata rezultatele primului tur de calificari in proba feminina de 800m:

1 3300 United States of America JOHNSON MONTANO Alysia 1 2:00.47 Q
2 2329 Kenya JELIMO Pamela 4 2:00.54 Q
3 2794 South Africa SEMENYA Caster 1 2:00.71 Q
4 2469 Morocco HACHLAF Halima 1 2:00.99 Q
5 2323 Kenya BUSIENEI Janeth Jepkosgei 6 2:01.04 Q
6 2886 Russian Federation POISTOGOVA Ekaterina 6 2:01.08 Q
7 1486 Cuba ALMANZA Rose Mary 1 2:01.19 q
8 1428 Colombia GARCIA Rosibel 6 2:01.30 Q
9 1878 Great Britain SHARP Lynsey 4 2:01.41 Q
10 2890 Russian Federation SAVINOVA Mariya 2 2:01.56 Q
=11 2767 Romania LAVRIC Elena Mirela 6 2:01.65 q
=11 3315 United States of America SCHMIDT Alice 2 2:01.65 Q
13 2074 India LUKA Tintu 2 2:01.75 Q
14 2464 Morocco AKKAOUI Malika 2 2:01.78 q
15 2285 Kazakhstan MATSKO MUKASHEVA Margarita 6 2:02.12 q
16 1990 Greece FILANDRA Eleni 4 2:02.29 Q
17 2009 Grenada BERNARD-THOMAS Neisha 6 2:03.23 q
18 3291 United States of America GALL Geena 4 2:03.85 q
19 2531 Mauritius LASCAR Annabelle 1 2:05.45 PB
20 2625 Panama FERRIS Andrea 2 2:05.59
21 2491 Republic of Moldova POPESCU Elena 1 2:06.94
22 1130 Burundi NIYONSABA Francine 3 2:07.57 Q
23 1318 Canada SMITH Jessica 3 2:07.75 Q
24 1260 Bahrain SHUMI Genzeb 3 2:07.77 Q
25 3173 Ukraine LUPU Nataliia 5 2:08.35 Q
26 2844 Russian Federation ARZHAKOVA Elena 5 2:08.39 Q
27 2338 Kenya KOECH Cherono 5 2:08.43 Q
28 1173 Belarus ARZAMASAVA Maryna 5 2:08.45
29 1536 Czech Republic MASNA Lenka 5 2:08.68
30 1305 Canada BISHOP Melissa 5 2:09.33
31 2969 Sudan BAKHIT Amina 3 2:09.78
32 1015 Angola CAVELA Felismina 4 2:10.95 PB
33 1276 Central African Republic MANDABA Elisabeth 6 2:12.56
34 2518 Marshall Islands NEMRA Haley 2 2:14.90 SB
35 2622 Pakistan ASHIQ Rabia 4 2:17.39
36 2023 Guam ATKINSON Amy 3 2:18.53 NR
37 2533 Mauritania FALL Aicha 5 2:27.97 NR
38 2638 Palestine SAWALHA Woroud 5 2:29.16 PB
39 2378 Saudi Arabia ATTAR Sarah 6 2:44.95
40 3081 Turkey AYDIN Merve 2 3:24.35
3169 Ukraine KREVSUN Yuliya 4 DNF
1590 Egypt ELSAYED Noura 1 DNS
3171 Ukraine LOBANOVA Liliya 3 DNS
1711 Ethiopia MAGISO Fantu 3 DNS
2204 Jamaica SINCLAIR Kenia 3 DNS

Sursa foto: „zimbio.com”

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în Jocuri Olimpice

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20