Adrian Porumboiu pune „tunurile” pe jucatorii Vasluiului, dupa returul cu Fenerbahce: „N’Doye ne-a oprit, Antal a lovit cu tocul, iar Coman a avut program de somn”

Extrem de dezamagit dupa ratarea calificarii in playoff-ul Ligii Campionilor, patronul lui FC Vaslui, Adrian Porumboiu vorbeste raspicat despre hibele din jocul echipei formate de Sumudica in meciul cu Fenerbahce, pierdut de molodveni, la Piatra Neamt cu scorul de 1-4, dupa o remiza datoare de sperante obtintuta in Turcia, socr 1-1.

Ratarea penalty-ului acordat in minutul 53 Vasluiului, la scorul de 1-1 este cu siguranta momentul cheie al infrangerii suferite de „galben-verzi” cu  turcii. La scurt timp dupa ce Volkan a reusit sa pareze sutul senegalezului, Fenerbahce a devenit tot mai agresiva si pana la finalul partidei a reusit sa imprasite sperantele moldovenilor la calificare cu trei goluri, ce puteau sa fie evitate, spune patronul , dezmagit  de greselile jucatorilor vasluieni.

„Am fost niste prosti. Dupa ce am ratat penalty-ul ne-am prabusit. Prima repriza a fost excelenta. Nu l-am inteles pe N’Doye, s-a dus, s-a topit si ne-a oprit si pe noi. Ma deceptioneaza jucatorii cu experienta care au gresit la goluri, erau parabile.

Nu au fost cu nimic mai buni decat noi. Ce sa le faci? Daca dadea Antal, era 3-2, nu 4-1. Antal a dat cu tocul acolo. Coman si N’Doye ne-au ingropt. N’Doye trebuia sa-l lase pe Sanmartean, s-a bagat el i a batut prost.

E umilitor sa vezi asa ceva, nu e de vina el, eu sunt de vina. Trebuia sa bat eu penalty pentru el. Mi-au placut fundasii centrali, Sanmartean, Niculae. Coman a dormit, avea program de somn. Primul gol e gol de portar, trebuia sa iasa pe 6 metri. Ce sa-i fac lui N’Doye, sa-l pun pe coji de nuca? „, a declarat Adrian Porumbiu, la DigiSport, dupa cateva minute de la incheierea partidei dintre FC Vaslui si Fenerbahce, scor 1-4.

sursa foto: stirlazi.ro

Etichetat cu: , , , , , , , , ,