Ioan Neculaie sare la gatul tusierului care a anulat un gol perfect valabil cu doua minute inainte de final: „Cred ca a fost voita aceasta greseala!” Vezi presupusul offside pentru care Miklos Nagy i-a privat pe „stegari” de cele trei puncte!

Finantatorul echipei FC Brasov ataca in termeni extrem de duri arbitrajul din meciul cu Dinamo, scor 2-2, dupa ce tusierul Nagy a anulat autogolul lui Grigore din minutul 88. Totusi, Ioan Neculaie si-a felicitat proprii jucatori, dar si pe cei de la Dinamo si spune ca elevii lui Bonetti nu aveau nevoie de ajutor in conditiile in care echipa din „Stefan cel Mare” este una dintre cele mai valoroase echipe din acest sezon…

„Mi-e sila de arbitraj! Da, cred ca a fost voita aceasta greseala. Se vede clar. Oricum am fost si i-am felicitat pe baieti pentru ca au jucat foarte bine. Si Dinamo a jucat bine si tocmai de aceea nu trebuia sa intervina in niciun fel arbitrul pentru a decide rezultatul. Ne-a mai facut odată la un meci acest Miklos Nagy. Mi-e sila fata de arbitraj. Dinamo e o echipa de anduranta si de valoare. Nu am sa inteleg niciodata de ce arbitrii trebuie sa influenteze meciurile. Se vedea si din avion ca nu a fost offside. Daca ar veni un presedinte strain la CCA s-ar mai face curatenie. Sunt si meciuri la care trebuie sa apara si un maimutoi d-asta care sa ajute pe Dinamo. Dinamo nu are nevoie sa fie ajutata” , a declarat Ioan Neculaie la DigiSport.