VIDEO / Gest huliganic facut de un fost jucator al Interului pe terenul de fotbal! Vezi cum si-a facut dreptate fotbalistul dupa un fault banal!

Clubul Montreal Impact a castigat meciul disputat pe teren propriu, scor 2-0, in fata celor de la Philadelphia Union, intr-o partida contand pentru Major Soccer League, insa la scorul de 1-0  un gest incalificabil a inmarmurit un intreg stadion! Aceasta partida va ramane in istorie ca una marcata de un gest brutal al unuia dintre jucatorii de pe teren, scrie presa de peste ocean!

La mijlocul celei de-a doua reprize, fundasul gazdelor, columbianul Nelson Rivas a fost faultat de atacantul Philadelphiei, Antoine Hoppenot, iar reactia acestuia a adus aminte de un incident identic petrecut in 2006, la o finala de CM…

Dupa ce a fost trantit la pamant, fostul jucator al Interului s-a dus glont catre adversar, aplicandu-i acestuia un cap direct in figura. Evident, acesta a fost eliminat imediat de pe teren.

O faza identica s-a petrecut la Campionatului Mondial de Fotbal din 2006, Italia-Franta. Atunci, Zinedine Zidane l-a lovit intr-un mod asemnator pe italianul Marco Materazzi, in prelungirile partidei, francezul fiind eliminat.