FINAL – Etapa a III-a / Rapid Bucuresti – CSMS Iasi 1-0. Nocturna lasa umbra serii sa invaluie finalul unui meci deloc stralucit

Rapid Bucuresti obtine prima victorie in acest sezon cu nou promovata CSMS Iasi, la capatul unei partide inc are giulestenii desi au condus ostilitatile nu au aratat deloc ca o echipa care manifesta pretentii la titlu. Golul victoriei, singurul de altfel, a fost inscris de Goga, in minutul 16.

Vezi cum s-a desfarurat meciul:

92′ FINAL

89′ Nocturna a pornit si meciul se reia desi reflectoarele nu au atins inca puterea maxima.

88′ Nocturna din giulesti a clacat! Arbitrul opreste jocul, iar jucatorii profita de incident pentru a se hidrata.

81′ Milisavljevic trage spectaculos din intoarcere, dar nu prinde cadrul portii.

80′ Ilijovski primeste o pasa in zona centrala, dar sutul sau este deviat pe langa poarta.

75′ Iesenii bat un corner, dar nu reusesc sa ameninte poarta giulestenilor.

74′ Albut respinge un sut din lovitura libera de pe stanga.

71′ Goga ii paseaza lui ilijoski pe culoar, dar acesta suteaza in portar.

67′ Keita il inlocuieste pe Vladu.

65′ Paul Codrea debuteaza pentru Rapid. Ciolacul este cel inlocuit.

62′ Ciolacul suteaza de la distanta, dar Irimia retine fara probleme.

60′ Grigorie primeste cartonasul galben pentru proteste.

57′ Adrian Patulea debuteaza pentru CSMS Iasi, inlocuindu-l pe Onofras.

56′ Claudiu Tudir primeste cartonasul galben pentru o tragere de tricou.

54′ Rapidistii pun presiune in jumatatea adversa, dar in cele din urma obtin un corner, din care nu iese nimic.

46′ Incepe a doua repriza. La pauza Stefan Grigorie l-a inlocuit pe Marius Constantin, iar Glauber i-a luat locul lui Glauber Berti.

45′ PAUZA

41′ Jocul s-a stins spre finalul reprizei, iar cele doua adverasare par sa astepte recrerea de la vestiare.

35′ Onofras suteaza cu dreptul din lateral, dar Albut urmareste bine balonul si respinge.

34′ Suteaza Teixeira un pic peste poarta.

33′ Cicucur patrunde in dreapta careului si suteza spre coltul lung, dar Albut se arunca si retine

31′ Iasiul bate periculos o lovitura libera de la 25 de metri, dar mingea trece putn peste transversala.

29′ Ciolacul patrunde in stanga careului iesean si suteaza in diagonala spre vinclu, dar rateaza tinta cu putin.

28′ Goga isi incearca si el norocul cu un sut de la distanta, dar nici el nu reuseste sa prinda cadrul portii.

27′ Petrovic este inlocuit cu Tiganasu. CSMS Iasi schimba strategia de joc tracnd de la un sistem 4-2-3 1 la 4-4-2.

27′ Petrovic ia o faza pe cont propriu si suteaza de la 25 de metri, dar mingea trece mult pe langa bara din stanga.

25′ Iesenii bat un corner de pe dreapta, dar comit fault in atac si rapidistii au posesia.

23′ Iesenii bat o lovitura libera pe jos, dar Goga respinge atacul.

19′ Onofras este in offside.

16′ GOOOOOOOOOL Rapid Goga deschide scorul!

11′ Goga centreaza in careu din flancul stang, dar Ieremia reuseste sa respinga peste poarta

10′ Iesenii resping nefericit o minge ajunsa in care, dar Ciolacu nu reuseste sa reia atacul.

8′ Meci nu foarte spectaculos in primele minute dupa fluierul de start. Nicio echipa nu a reusit sa ameninte pana acum poarta adversa.
1′ A incpeut meciul

RAPID: Albut – Rui Duarte, Oros, M. Constantin, Bozovic – N. Grigore, Teixeira, Milisavljevic – Ciolacu, Goga, Ilijoski

CSMS IASI: Irimia – Jovanovic, Tincu, Straton, Ciucur – Cl. Tudor, Milea, Petrovic – Onofras, Cl. Ionescu, Vladu