FINAL – Etapa a III-a / Viitorul Constanta – Astra Ploiesti, 0-0. Joc topit sub dogoarea dupa-amiezii

Meci plictisitor incheiat cu un scor relevant pentru jocul prestat de Viitorul si Astra. Un pic mai incisivi pe faza ofensiva, constantenii nu au reusit sa obtina mult dorita victorie si se vede nevoita sa se multumeasca cu cea de a treia remiza din tot atatea meciuri, impartind punctele cu ploiestenii.

Vezi cum s-a desfasurat partida:

92′ FINAL

89′ Herea intra in locul lui Iancu.

86′  Gavra il inlocuieste pe Cristea.

82′ Aurelian CHitu vede primul cartonas galben al meciului.

80′ Sut de la distanta trimis de Ianovski spre poarta adversa. Vatca se arunca si respinge.

72′ William sutaza de la 25 de metri peste poarta.

68′ Albu il inlocuieste pe Carstocea.

68′ Matei suteaza la coltul scurt, dar Vatca se repliaza si retine din doua atingeri.

61′ Ben Djemia este inlocuit de Alexandru Matei

57′ Benzar este accidentat si este scos in afara terenului pe targa.

50′ Faza periculoasa in apropierea portii constantene. Vatca iese aiurea din poarta, dar, in cele din urma, gazdele reusesc sa indeparteze pericolul.

46′ Incepe a doua repriza. La pauza, Fatai a fost inlocuit cu William Amorim.

45′ PAUZA

39′ Astra executa o lovitura de colt, dar Vatca iese si boxeaza mingea din fata portii.

35′ Chitu reia cu capul o centrare ajunsa in careul Astrei, dar mingea trece pe langa buturi.

28′ Carstocea degajeaza din lovitura libera, mingea ajungea in careul advers, dar Bejan nu reuseste reluarea cu capul.

22′ Partida molesita, poate si din cauza caldurii. Astra se apropie greoi de careul gazdelor, dar echipa lui Gikca Hagi resping atacul.

12′ Ploiestenii fac un joc mult mai slab ina cest inceput de meci, nereusind pana in prezent sa patrunda in careul constantean.

9′ Iancu trage din alergare, cu stangul, insa nu prinde cadrul portii adverse.

6′ Partida nu foarte interesanta pana in acest moment, atacurile periculoase pe poarta lipsind cu desavarsire.

1′ Radu Petrescu este arbitrul partidei.

‘1 A inceput meciul.

VIITORUL: Vatca – Mladen, Bejan, Larie, Turcu – Carstocea, Onicas, Benzar – Iancu, Cr. Cristea, Chitu

Antrenor: Catalin Anghel.

ASTRA: Lung – Barboianu, Gaman, Ben Djemia, Melinte – Enache, Takayuki, A. Mureşan, Junior Morais – Fatai, Ivanovski

Antrenor: Bogdan Stelea.