Romanii se arunca iar in lupta pentru medalii, in cea de a saptea zi a Jocurilor Olimpice

Vineri, sportivii romani de la Londra intra din nou in febra luptelor pentru o medalie olimpica. Principalele probe  de pe tabloul zilei la care vor lua parte sportivii nostri sunt concursul de sabie, finala de la haltere si calificarile de la aruncarea discului.

Iata care este programul zilei:

11:37 – Judo (m) – saisprezecimi 100kg: V. Simionescu – I. Krakovetkii (Kirghizstan) – TVR 1 („sferturi” de la 13:36, semifinale de la 16:42, finala de la 18:10)
12:25 – Atletism (f) – calificari triplusalt: C. Bujin – TVR 1
13:30 – Scrima (m) – sabie, echipe, sferturi de finala: România (T. Dolniceanu, R. Dumitrescu, A. Siriteanu, F. Zalomir) – China – DolceSport, TVR 1 (semifinale 14:30, finala mica 20:00, finala 20:45)
14:00 – Atletism (f) – serii 400m: B. Razor – TVR 1
21:00 – Haltere (m) – finala 85 kg: B. Sincraian – TVR 2
21:05 – Atletism (f) – calificari 100m : A. Ograzeanu – TVR 1
21:10 – Atletism (f) – calificri aruncarea discului: N. Grasu – TVR 1.

Televiziunea publicaa si cele cu profil sporitv din Romania vor transmite de asemenea si alte competitii  din cadrul Olimpiadei de la Londra care ar putea  fi de interes:

11:30 – Volei (f): Brazilia – China – Dolce Sport
13:15 – Handbal (f): Coreea – Franţa – Dolce Sport
18:00 – Haltere (f): finala 75kg – Eurosport
21:30 – Nataţie (f): finala 200m spate – Eurosport, TVR 2
21:30 – Handbal (f): Spania – Suedia – Dolce Sport 2
22:00 – Volei (f): SUA – Serbia – Dolce Sport
22:30 – Atletism (m): finala aruncarea greutăţii – TVR 1
22:30 – Box (m): „optimi” 52kg (muscă) – TVR 2
23:25 – Atletism (f:  finala 10.000m – TVR 1
00:15 – Baschet (f): SUA – Cehia – Dolce Sport 2

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în Jocuri Olimpice

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj562527
2FCSB522532
3CS U Craiova512615
4FC Viitorul442614
5Astra Giurgiu442611
6Dinamo Bucuresti39268
7CSM Poli Iasi39264
8FC Botosani39262
9FC Voluntari2825-9
10ACS Poli Timisoara2726-15
11Concordia Chiajna2525-3
12OSK Sf Gheorghe1925-27
13Gaz Metan Medias1626-26
14Juventus Bucuresti1125-33