FINAL / Etapa a III-a / Gloria Bistrita – Gaz Metan Medias 1-1. Bistritenii, la primul punct in acest sezon!

Vineri, 3 august, Gloria Bistrita a intalnit pe teren propriu Gaz Metan Medias, intr-un meci in care cele doua echipe au facut eforturi sa paraseasca ultimele pozitii ale Ligii I. Echipa antrenata de Nae Manea, la un pas de desfiintare, a reusit sa castige un punct, terminand la egalitate, scor 1-1. Golul gazdelor a fost reusit de Predescu, iar Dan Roman a adus egalarea pentru medieseni cu 10 minute inainte de finalul meciului

Echipele care au evoluat:

GLORIA: Dolha – Peteleu, V. Nastase, Kanon, Cafasso – P. Anton, Romario – Ayza, Predescu, Markisio – Curtuius
Antrenor: Nicolae Manea

GAZ METAN: Buchta – Frasinescu, Markovic, Akaki, Vukadinovici – Cr. Todea, Fl. Dan – Vasilache, Astafei, C. Petre – Cr. Bud
Antrenor: Cristian Pustai

FINAL

80′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL GAZUL! Dan Roman restabileste egalitatea trimitand balonul in plasa din doar 3 metri dupa o pasa venita din dreapta de la Ciprian Petre!

77′ Florin Bratu intra in locul lui Predescu.

76′ Moraes vede galbenul pentru faulturi repetate

73′ Iese Vali Nastase si intra Daniel Stan.

70′ Bara Bistrita! Paul Anton trage puternic de la peste 25 de metri, insa mingea loveste transversala!

68′ Iese Bud intra Dan Roman

64′ Curtuius vede galbenul!

56′ Ocazie Gaz Metan! Florin Dan trece in viteza pe langa Nastase, in careul advers, dar sutul lui din 6-7 metri nu prinde cadrul portii!

51′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL BISTRITA! Predescu deschide scorul in urma uni sut de la 10 metri sub transversala!

48′ Bistritenii domina partida, iar suporterii ii incurajeaza frenetic

46′ Sergiu Bus intra in locul lui Vasilache.

46′ Inceputul reprizei secunde

PAUZA

38′ Todea este înlocuit cu Tahar

28′ Un corner al bistritenilor de pe stanga, balonul ajunge la Romario Pires, a carui lovitura de cap trece peste poarta.

21′ Vasilache patrunde in viteza, pe dreapta, cade in careu, dar nu obtine nimic in duelul cu Kanon

17′ Curtuius trage pe jos de la 20 de metri, dar nu-l poate surprinde pe Buchta

12′ Ocazie Gaz Metan! Florin Dan centreaza periculos, Akaky apare excelent la finalizare, dar trimite peste poarta din cativa metri.

9′ Todea vede galbenul pentru un ataca dur

5′ Ciprian Petre incearca poarta lui Dolha, dar trage slab, iar portarul bistritenilor nu are probleme.

2′ Bud trimite repede o bomba, pe spatiul portii, insa Dolha respinge in lateral

1′ Inceputul meciului