FINAL / Amical / Steaua Bucuresti – Lokomotiv Plovdiv, 4-0. Victoria care reaprinde speranta stelistilor

Steaua s-a impus categoric in fata finalistei Cupei Bulgariei, Lokomotiv Plovdiv, scor 4-0. Elevii lui Reghecampf au dominat jocul din teren de la un capat la altul. Rocha a inscris din nou in aceasta vara, deschizand scorul in  minutul 30, iar 2 minute mai tarziu, Bourceanu mareste diferenta. In repriza secunda, Tanase cade in minutul 64 in careul advers si obtine un penalty, iar Pintilii transforma simplu. Tabela de marcaj a fost inchisa de Florin Costea in minutul 74′, iar meciul, ca si hotarat, s-a stins rapid.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

93′ FINAL

86′ Joc fragmentat, cele doua echipe par sa se gandeasca deja la fluierul final.

74′ GOOOOOOOOOOOOL Steaua! Florin Costea isncrie dupa un contraatac initiat de Nikolic.

71′ Nikolic primeste de la Chipciu, dar suteaza pe langa poarta.

67′ Stanca retine fara emotii o centrare din lovitura libera.

64′ GOOOOOOOOOOOOOOOOL Steaua! Pintilii inscrie fara probleme.

64′ Tanase cade in careul advers dupa un duel cu Rodigruez si stelistul vedecartnasl galben.

60′ Stanca respinge un atac al bulgarior.

46′ Se reia partida.

45′ PAUZA

42′ Gospodinov respinge in corner un sut naprasnic expediat de Nastasie din 16 metri.

35′ Dumitras se ridca in careul advers si reia peste poarta.

35′ Rocha trece pe langa dubla, dupa o recuperare efectuata in careul bulgar, urmata insa de un sut pe langa poarta.

32′ GOOOOOOOOOOL Steaua! Bourceanu a executat un corner de pe parte stanga si Martinovic a reluat cu capul din 6 metri direct in palsa bulgarilor.

’30 GOOOOOOOOOOOL Steaua! Rocha inscrie lejer, din 3 metri, dupa o pasa venita de pe partea stanga de la Lupu.

29′ Rusescu este si el in offside,

27′ Costea este surprins in offside in proprie jumatate dupa o pasa lunga trimisa de Rusescu in incercarea de a iitia un contraatac.

24′ Jucatorii iau o puaza de hidratare.

22′ Rusescu suteaza din prima si Gospodinov retine cu dificultate din doua atingeri.

22′ Mihai Costea centreaza in careul advers, dar acolo nu se afla niciun jucator al Stelei.

17′ Lokomotiv are o prima actiune in careul advers. Todorov patrunde pe dreapta si trimite mingea in fata portii, dar niciun coechipier nu a aparut la reluare.

11′ Dominare totala a Selei! Parvulescu suteaza de la distanta, dar nu gaseste cadrul portii.

10′ Steaua obtine un corner dupa patrunderea lui Rusescu in careu.

10′ Rusescu executa o lovitura libera direct pe poarta, dar Gospodinov este atent si repsinge.

‘6 Rocha avanseaza in flancul stang, centreaza in careu spre Rusescu, dar acesta nu suteaza la prima atingere si pierde mingea.

‘3 Meci echilibrat, jucatorii construiesc mult la mijlocul terenului.

‘1 A inceput partida.

Steaua: Tatarusanu – Parvulescu, Martinovic, Dumitras, Lupu – Filip, Bourceanu – Nastasie, Rusescu, Mihai Costea – Rocha