FINAL / Amical / Olimpia Satu Mare – Rapid 1-4. Andrei Cretu mareste diferenta de scor la trei goluri

Rapidul a castigat fara probleme amicalul cu Olimpia Satu Mare, giulestenii impunandu-se la finlaul timpului regulamentar de joc, scor 4-1. DAca in prima repriza satmarenii au reusit sa mentina scorul de egalitate, Ionut Danila inscriind la doar cateva secunde dupa reusita lui Ciolacu din min.6, in a doua repriza elevii lui Ioan Sabau nu le-au mai dat voie adversarilor sa emita pretentii, Alexandru Coman(’68), Pancu (’77) si Andrei Cretu (’88) inscriind pentru o victorie categorica a giulestenilor.

RAPID: Coman – Voicu, Burca, Oros, Bozovic – Grigorie, Grigore, Herea, Milisavljevic – Teixeira, Sburlea

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

93′ FINAL

’88 GOOOOOOOOOOOOOL Rapid. Andrei Cretu inscrie si el, reluand din fata portii dupa o centrare venita din banda dreapta.
’77 GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Dupa doua pase de gol, Pancu reuseste sa inscrie.

’68 GOOOOOOOOOOOL Rapid. Alexandru Coman inscrie dupa o pasa excelenta oferita de Pancu.

’50 Intra Andrei Cretu in locul lui Nicolae Grigore.

’49 O noua ratare a lui Ciolacu. Din doi metri atacantul rapidist rateaza neasteptat.

’49 Ciolacu suteaza in portar.

46′ Ies Rena si Voicu, intra Wallace si Oros.

’46 Se reia meciul. Avrudan si Alexandru Coman i-au inloucuit la pauza pe  Glauber si Burca.
45′ PAUZA

43′ Herea suteaza excelent, iar portarul advers respinge in extremis de sub bara transversala.

37′ Pancu intaorce mine din careu, la Ciolacu, dar sutul acestuia survoleaza poarta.

’35 Ocazie imensa pentur Rapid! Hereareia cu capul si portarul Olimpiei retine cu emotii.

’33 Grigore suteaza periculos, dar nu prinde cadrul portii.

‘7 GOOOOOOOOOOOL Olimpia! Ionut Danila primeste de la Glodean si inscrie!

‘6 GOOOOOOOOOOL Rapid!!! Pancu paseaza frumos catre Ciolacu, care inscrie cu o scarita.

‘4 Ciolacu reia din foarfeca spectaculos, dar mingea este blocata.

‘2 Ciolacu suteaza in bara si Pancu reia in plasa, dar de la margine asistentul semnalizase offside.

1’ A inceput meciul.