FINAL / Amical: Rapid Bucuresti – MFK Kosice 2-2. Primul test mai serios, cu a 11-a echipa din Slovacia

Rapid Bucuresti a remizat, scor 2-2, cu slovacii de la MFK Kosice, in cel de-al doilea meci amical din primul stagiu de pregatire al verii.

In prima partida amicala din aceasta vara, elevii lui Ioan Ovidiu Sabau s-au distrat cu amatorii de la Bad Zell, echipa pe care au invins-o cu 13-0.

Revenirea in tara este programata pe 27 iunie, rapidistii mai avand de disputat inca un amical, cu campioana Slovaciei, MSK Zilina, care se va disputa pe 26 iunie.

Echipa de start:

RAPID: Coman – A. Grigore, Abrudan, Glauber, Bozovici – N. Grigore, Teixeira – Roman, Herea, Grigorie – Pancu

FINAL!

89′ Renan Silva centreaza din lovitura libera, slovacii resping

88′ Skutka finalizeaza cu un sut putin pe langa poarta o actiune periculoasa de atac a slovacilor.

73′ Milisavljevici e faultat in banda dreapta si Rapid are lovitura libera

68′ GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL MFK Kosice! Karas restabileste egalitatea direct din lovitura libera.

65′ Renan da Silva paseaza in careu pentru Sburlea, dar acesta pierde mingea in apropierea portii.

57′ Sburlea are o actiune in banda drepta si trimite la coltul lung, pe langa poarta

53′ Draghia are insa o interventie buna la sutul lui Karas.

46′ Inceputul reprizei secunde

37′ Slovacii arata mai multa incisivitate in preajma portii rapidiste. Sutul lui Karas se duce alaturi.

33′ Skutka suteaza de la distanta pe langa poarta lui Coman

27′ Roman e faultat la mijlocul terenului si Rapid porneste un nou atac, dupa cateva minute in care au fost dominati

20′ Sutul lui Teixeira e blocat, iar Pancu trimite un lob, dar se afla in ofsaid!

15′ GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL MFK Kosice. Rapidistii au pierdut mingea la mijlocul terenului, iar slovacii au inscris dupa ce mingea a lovit bara, in prima faza!

5′ GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL RAPID! Pancu mareste diferenta!

2′ GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL RAPID! Giulestenii au deschis scorul datorita autogolului celor de la Kosice

1′ Inceputul meciului