Copa Libertadores / Corinthians e in finala! Vezi video cum i-a convins tusierul sa respecte distanta de 9 metri!

Miercuri seara, o faza unica in fotbal s-a petrecut in timpul semifinalei retur dintre Corinthians si Santos, din Copa Libertadores. Spre finalul meciului, la scorul de 1-1, cei de la Corinthians au obtinut o lovitura libera in jumatatea adversa de teren. Gazdele incearcau sa traga de timp cat puteau de mult in timp ce oaspetii cautau golul calificarii, astfel ca situatia era tensionata…

Pentru ca jucatorii nu s-au pus de acord asupra distantei la care trebuie sa stea zidul, arbitrul de centru l-a rugat pe tusier sa traseze o linie, la cei 9 metri regulamentari.

Nici asta nu i-a multumit pe cei de la Corinthians, astfel ca acelasi asistent a desenat o jumatate de cerc pe gazon, pentru ca fotbalistii sa respecte in cele din urma distanta regulamentara.

Partida retur din semifinale s-a terminat la egalitate, Neymar deschizand scorul in minutul 36, Danilo egaland in minutul 48, insa, datorita victoriei din tur a celor de la Corinthians, acestia s-au calificat in finala Copei Libertadores cu scorul general de 2-1!