EURO 2012 / Nasri anunta „iesirea din neant” a Frantei, odata cu egalul inregistrat in compania Angliei: „E important ca am debutat pozitiv!”

Samir Nasri, marcatorul Frantei din meciul cu Anglia, incheiat 1-1, s-a aratat multumit de rezultatul de egalitate de luni, spunand ca pentru echipa sa este un debuz pozitiv si ca si-a revenit dupa rusinea de la Campionatul Mondial din 2010, cand „cocosii galici” au terminat pe ultimul loc in Grupa A, dupa e au obtinut doar un punct.

Mijlocasul legitimat la Manchester City este sigur ca Franta isi va atinge obiectivul la aceasta editie a Campionatului European: calificarea in sferturile de finala.

„In seara asta (n.r. luni, 11 iunie) am revenit din neant dupa rusinea de la ultimul Mondial! Puteam pierde in fata englezilor, dar am reusit sa egalam. E important ca am debutat pozitiv. Trebuie sa ne pastram concentrarea si la meciurile urmatoare. Cred ca vom ajunge in «sferturi», obiectivul nostru la acest turneu”, a spus Samir Nasri, la finalul meciului cu Anglia, scor 1-1.

VEZI CUM S-A DESFASURAT MECIUL FRANTA – ANGLIA!