FINAL – EURO 2012 / Polonia – Rusia 1-1. Dzagoev deschide scorul printr-o lovitura de cap! / Blaszczykowski egaleaza printr-un EURO GOL! Rusii, aproape de sferturi!

Marti, de la ora 21:45, gazdele poloneze intra din nou in lupta la Campionatul European de fotbal, in meciul contra Rusiei, intr-un meci contand pentru etapa a doua a Grupei A. Ramaneti pe site-ul Sport Total FM, pentru a urmari LIVE desfasurarea partidei, in format text!

Rusia este una dintre performerele primei etape, ea surclasand Cehia cu 4-1 in cel de-al doilea meci al turneului final. Cu inca trei puncte, elevii lui Dick Advocaat ar avea asigurat un loc in sferturile de finala. De partea cealalta, polonezii au remizat, scor 1-1, in compania Greciei, in partida de deschidere, presarata cu numeroase greseli de arbitraj in favoarea gazdelor.

Click aici pentru a reactualiza informatiile

85′ Matuszczyk intra in locul lui Polanski.

81′ Obraniak suteaza slab, Malafeev retine fara emotii.

77′ Iese si Dzagoev si intra Izmailov

75′ Dzagoev vede cartonasul galben pentru proteste

74′ Mierzeweski suteaza surprinzator din afara careului pe langa poarta.

73′ Mierzejewski intra in locul lui Dudka

70′ Pavlyuchenko intra in locul lui Kerjakov.

69′ Polanski trage din 3-4 metri, pe jos, insa Malafeev respinge cu piciorul

65′ Murawski trage mult peste poarta de la 20 de metri.

61′ Lewandowski si Denisov vad cartonasul galben!

55′ Gafa mare in defensiva polonezilor, dar Zhirkov da pe langa minge din 10 metri!

57′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL POLONIA! Blaszczykowski inscrie cu un sut superb din marginea careului, balonul ducandu-se la semi inaltime in plasa laterala!

51′ Minge excelenta in fata portii catre Lewandowski, de la margine nu se ridica fanionul, dar Malafeev respinge!

46′ Inceputul reprizei secunde

PAUZA

45′ Kerjakov trage slab dupa o actiune de contraatac a rusilor.

43′ Zhirkov suteaza din voleu din marginea careului, mingea trece mult pe langa poarta.

40′ Malafeev respinge in fata un sut puternic al lui Blaszczykowski

38′ Rusia a preluat initiativa dupa marcarea golului, iar polonezii inca nu reusesc sa-si revina!

37′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL RUSIA! Dzagoev deschide scorul printr-o lovitura de cap din 4-5 metri in urma unei centrari a lui Arshavin!

36′ Polonezii au sansa unui contraatac, insa Lewandowski paseaza mult inapoi si greseste.

30′ Dupa un inceput bun de joc, partida si-a cam pierdut din ritm. Polonezii prefera sa se apere, in timp ce rusii gresesc destul de multe pase

28′ Kerzhakov trage mult peste poarta de la 25 de metri, pozitie lateral stanga.

27′ Centrarea lui Kerzhakov nu poate fi deviata spre poarta, din 8 metri, de Arshavin

25′ Malafeev retine lovitura de cap a lui Wasilewski, din 10 metri.

23′ Centrare periculoasa in careul rusilor, insa Lewandowski si Obraniak sunt blocati la sase metri!

21′ Wasilewski reia cu capul peste poarta din 12 metri.

18′ Gol anulat Polonia! Polanski inscrie cu un sut din opt metri, dar golul este anulat corect pentru pozitie in afara jocului!

15′ Rusii domina la capitolul posesie, insa polonezii sunt cei mai periculosi

11′ Lewandowski suteaza peste poarta din marginea careului.

7′ OCAZIE POLONIA! Obraniak bate o lovitura libera de la 35 de metri lateral dreapta, Piszczek reia cu capul din 3-4 metri, insa Malafeev respinge cu o interventie de portar de handbal!

4′ Sestie rivalitatea dintre cele doua tari, iar rusii sunt fluierati la fiecare atingere de balon

1′ Inceputul meciului

Echipele probabile:

POLONIA: Tyton – Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch – Blaszczykowski, Polanski, Murawski, Grosicki – Obraniak – Lewandowski
Selectioner: Frantisek Smuda

RUSIA: Malafeev – Aniukov, Alexei Berezutki, Ignasevic, Zhirkov – Denisov, Sirokov, Zyrianov – Dzagoev, Kerzhakov, Arshavin
Selectioner: Dick Advocaat