EURO 2012 / Campionatul European debuteaza vineri, cu Polonia – Grecia. Vezi programul complet al turneului, impreuna cu televizarile!

Vineri, 8 iunie, debuteaza cea de-a 14-a editie a Campionatului European de fotbal, gazduita de Polonia si Ucraina. Meciul de debut al competitiei, dintre Polonia si Grecia (Grupa A), este programat vineri, de la ora 19:00. Drepturile de televizare au fost impartite intre TVR si Dolce Sport.

Iata programul complet al meciurilor, impreuna cu televizarilor:

8 iunie: Polonia – Grecia (Grupa A, Varsovia, ora 19:00) – TVR 1
8 iunie: Rusia – Cehia (Grupa A, Wroclaw, ora 21:45) – Dolce Sport

9 iunie: Olanda – Danemarca (Grupa B, Harkov, ora 19:00) – TVR 1
9 iunie: Germania – Portugalia (Grupa B, Lvov, ora 21:45) – Dolce Sport

10 iunie: Spania – Italia (Grupa C, Gdansk, ora 19:00) – TVR 1
10 iunie: Irlanda – Croatia (Grupa C, Poznan, ora 21:45) – Dolce Sport

11 iunie: Franta – Anglia (Grupa D, Donetk, ora 19:00) – Dolce Sport
11 iunie: Ucraina – Suedia (Grupa D, Kiev, ora 21:45) – TVR 1

12 iunie: Grecia – Cehia (Grupa A, Wroclaw, ora 19:00) – Dolce Sport
12 iunie: Polonia – Rusia (Grupa A, Varsovia, ora 21:45) – TVR 1

13 iunie: Danemarca – Portugalia (Grupa B, Lvov, ora 19:00) – Dolce Sport
13 iunie: Olanda – Germania (Grupa B, Harkov, ora 21:45) – TVR 1

14 iunie: Italia – Croatia (Grupa C, Poznan, ora 19:00) – Dolce Sport
14 iunie: Spania – Irlanda (Grupa C, Gdansk, ora 21:45) – TVR 1

15 iunie: Ucraina – Franta (Grupa D, Donetk, ora 19:00) – Dolce Sport
15 iunie: Suedia – Anglia (Grupa D, Kiev, ora 21:45) – TVR 1

16 iunie: Cehia – Polonia (Grupa A, Wroclaw, ora 21:45) – Dolce Sport
16 iunie: Grecia – Rusia (Grupa A, Varsovia, ora 21:45) – TVR 1

17 iunie: Portugalia – Olanda (Grupa B, Harkov, ora 21:45) – Dolce Sport
17 iunie: Danemarca – Germania (Grupa B, Lvov, ora 21:45) – TVR 1

18 iunie: Croatia – Spania (Grupa C, Gdansk, ora 21:45) – Dolce Sport
18 iunie: Italia – Irlanda (Grupa C, Poznan, ora 21:45) – TVR 1

19 iunie: Anglia – Ucraina (Grupa D, Donetk, ora 21:45) – Dolce Sport
19 iunie: Suedia – Franta (Grupa D, Kiev, ora 21:45) – TVR

SFERTURI DE FINALA
21 iunie: Sfert de finala 1: castigatoare Grupa A – loc 2 Grupa B (Varsovia, ora 21:45) – TVR 1 si Dolce Sport
22 iunie: Sfert de finala 2: castigatoare Grupa B – loc 2 Grupa A (Gdansk, ora 21:45) – TVR 1 si Dolce Sport
23 iunie: Sfert de finala 3: castigatoare Grupa C – loc 2 Grupa D (Donetk, ora 21:45) – TVR 1 si Dolce Sport
24 iunie: Sfert de finala 4: castigatoare Grupa D – loc 2 Grupa C (Kiev, ora 21:45) – TVR 1 si Dolce Sport

SEMIFINALE
27 iunie: Semifinala 1: castigatoare Sfert 1 – castigatoare Sfert 3 (Donetk, ora 21:45) – TVR 1 si Dolce Sport
28 iunie: Semifinala 2: castigatoare Sfert 2 – castigatoare Sfert 4 (Varsovia, ora 21:45) – TVR 1 si Dolce Sport

FINALA
1 iulie: castigatoare Semifinala 1 – castigatoare Semifinala 2 (Kiev, ora 21:45) – TVR 1 si Dolce Sport.

Sursa foto: „euro20120n-wincomparator.co.uk”

Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în EURO 2012

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20