VIDEO / Brazilia a umilit SUA intr-un amical, iar printre marcatori s-a numarat si vedeta lui Santos, Neymar! Vezi cum a celebrat brazilianul golul marcat!

Nationala Braziliei a facut show in amicalul disputat, joi dimineata, in deplasare cu SUA, invingand cu 4-1. Cu Neymar printre titulari, autor al primului gol din penalti, nationala „carioca” s-a impus in fata selectionatei pregatite de Jurgen Klinsmann mult mai lejer decat o arata scorul..

Pe cochetul stadion FedEx Field din Landover, statul Maryland, brazilienii au jucat spectaculos si, dupa golul reusit de Neymar pentru un hent in careu, si-au dublat avantajul, in minutul 26, atunci cand fundasul lui Milan, Thiago Silva a reluat cu capul un corner executat de acelasi Neymar!

La pauza s-a intrat insa cu scorul de 1-2, pentru ca in ultimul minut al primei reprize americanul Gomez a reusit sa impinga balonul in poarta brazilienilor din apropiere.

In repriza secunda, acelasi Neymar a pasat decisiv pentru Marcelo, iar acesta a dus scorul la 1-3, iar ultima reusita a meciului i-a apartinut atacantului milanez, Alexandre Pato, in minutul 87, dupa o pasa primita de la Marcelo, fundasul Realului.