FINAL / Ultima etapa / Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 0-3. „Studentii” au facut spectacol la ultimul meci in Liga I

Petrolul Ploiesti a pierdut cu scorul de 0-3 pe teren propriu, in fata Sportului Studentesc, in ultima etapa a sezonului de Liga I. Viorel Ferfelea a punctat primul pentru oaspeti, in minutul 33, stabilind si scorul pauzei. Elevii lui Daniel Isaila au inscris de doua ori in repriza a doua, prin Lazar (’71), cu largul concurs al portarului Hamutovski, iar Nistor a inchis tabela in prelungiri (’90+3).

In meciul tur, cele doua echipe au remizat cu scorul de 1-1, la Bucuresti, scorul fiind deschis de oaspeti, prin Komazec (48). Leonard Dobre a egalat in minutul 58.

Iata desfasurarea partidei:

’90+4 Fluier final

’90+3 GOOOL Sportul!!! Nistor puncteaza cu un sut din interiorul careului si modifica tabela la 0-3

’85 Sytnik suteaza pe langa poarta, desi fusese gasit intr-o pozitie buna de centrarea lui Oprita

’83 Schimbare la Petrolul: iese Osiako si intra Mihai Roman

’71 GOOOL Sportul!!! Oaspetii isi dubleaza avantajul prin Lazar, al carui sut a fost scapat in poarta de goalkeeper-ul Hamutovski

’64 Cartonas galben pentru Nistor

’58 Schimbare la Sportul: iese Dobre si intra Nistor

’55 Cartonas galben pentru Curelea

’46 Prima schimbare a partidei este efectuata de Gheorghe Multescu, antrenorul Petrolului: iese Neagu si intra Sytnik

’46 Inceputul reprizei secunde

’45 Fluier de pauza la Ploiesti

’40 Cartonas galben pentru Patriche

’33 GOOOL Sportul!!! Viorel Ferfelea deschide scorul pe terenul Petrolului! Mijlocasul bucurestenilor a scapat singur cu portarul Vasili Hamutovski si l-a executat cu usurinta

’14 Ocazie pentru Petrolul! Oprita il angajeaza bine pe Zerka, insa portarul Cezar Lungu intervine bine, profitand si de o preluare gresita a atacantului petrolist

’10 Bucurestenii sunt mai periculosi in acest inceput de meci, insa prahovenii se apara bine si nici „studentii” nu stau prea bine cu precizia suturilor de la distanta

‘1 Fluier de inceput al meciului dintre Petrolul Ploiesti si Sportul Studentesc, din etapa a XXXIV-a, ultima din Liga I

PETROLUL: Hamutovski – Dumitru, Melinte, Bikana, Maxim – Oprita, Mustivar, Osiako, Negru – Zerka, Neagu;
Antrenor: Gheorghe Multescu;

SPORTUL: Cezar Lungu – Serban, Beta, Lung, Patriche – Lazar, Novac, Andrei Lungu, Ferfelea – Curelea, Dobre;
Antrenor: Daniel Isaila.