FINAL / Ultima etapa / CFR Cluj – Steaua Bucuresti 1-1. „Feroviarii” incheie sezonul cu fruntea sus!

CFR Cluj a remizat duminica seara pe teren propriu in fata Stelei, dupa 90 de minute in care bucurestenii au aratat mai multa indarjire in faza ofensiva. Daca stelistii au intrat la vestiare la conducere, dupa golul inscris spre sfrsitul primei reprize de Latovlevic din penalty, CFR-istii au egalat in ultimul minut regulamentar de joc, astfel ca noii campioni ai Romaniei vor putea sarbatorii fara resentimente cucerirea celul de-al treila titlu din istoria clubului.

Vezi cum s-a desfasurat partida:

FINAL

90′ GOOOOOOOOOOOOOOL CFR! Inscrie Piccolo!

82′ Tot de la distanta suteaza si Lionn, dar peste transversala.

80′ Muresan incearca din nou sa surprinda cu o torpila, dar nici aucm nu gaseste poarta.

78′ De Zerbi intra in locul lui Kapetanos.

76′ Rusescu reia din voleu, dar mingea trece pe langa poarta.

75′ Muresan suteaza in forta din stanga, dar nu prinde cadrul portii.

73′ Rusescu il inlocuieste pe Tanase.

70′ Maftei reia peste poarta, reluand cu capul o centrare din lovitura libera executata de Rui Pedro.

69′ Martinovic il faulteaza pe Nicoara si este avertizat.

66′ Cadu este inlocuit de Matei.

65′ Muresan vede cartonasul galben pentur un fault asupra lui Bourceanu.

60′ Martinovic suteaza peste poarta de la 30 m.

56′ Nicoara centreaza de la coltul terenului, dar Tatarusanu respinge.

56′ CFR trece pe langa egalare!

49′ Bicfalvi creeaza frumos in careul CFR-ului, dupa o pasa de la Martinovic, dar suteaza defectuos.

47′ Bicfalvi suteaza de la distanta, dar mingea trece pe langa poarta.

46′ Incepe a doua repriza.

PAUZA

43′ GOOOOOOOOOOOL Steaua! Latovlevici inscrie din penalty!

43′ Nikolic este tras in careu de Godemeche si Steaua obtine lovitura de la 11 metri.

41′ Lionn se arunca in careul Stelei si este avertizat.

36′ Tanase vede si el cartonasul galben pentru un fault din spate

36′ sougou suteaza spre vinclul din dreapta, dar mingea trece la o palma de poarta.

34′ Gardos il blocheaza pe Sougou prin faptul si este avertizat.

30′ Bicfalvi suteaza puternic din afara careului, dar mingea tintind coltul scurt trece pe langa bara.

28′ CFR-ul trece pe langa gol! Tatarusanu scoate in extremis o minge reluata cu capul de Kapetanos, dupa o centrare a lui Rui Pedro.

22′ Bourceanu bate si el un corner, dar din nou stelistii nu reusesc sa fructifice centrarea.

14′ Bourceanu bate un corner, dar mingea este respinsa de apararea clujenilor.

10′ Chipciu suteaza de la prima atingere dar trimite peste poarta din 11 metri.

9′ Nuno Diogo vede primul cartonas galben al partidei pentru proteste.

8′ Latovlevic suteaza de la distanta, cu efect, dar mingea cade peste plasa superioara.

1′ A inceput partida.

CFR: Beto – Lionn, Maftei, Cadu, Camora – Muresan, Godemeche – Sougou, Hora, Nicoara – Ronny; Antrenor: Ioan Andone.

Steaua: Tatarusanu – Martinovic, Geraldo, Iliev, Latovlevici – Chipciu, Bourceanu, Radut, Tanase – Rusescu, Nikolic; Antrenor: Mihai Stoichita.

Sursa foto: „napocanews.ro”

Etichetat cu: , , , , , , , , , ,