FINAL – Ultima etapa / Concordia Chiajna – Pandurii Targu Jiu 2-1. Ilfovenii au profitat de omul in plus si au revenit in avantaj prin Paulinho si Adi Rocha!

Sambata, de la ora 19:45, Concordia Chiajna primeste vizita formatiei Pandurii Targu Jiu, intr-un meci contand pentru etapa a XXXIV-a, ultima din Liga I. Ramaneti pe www.sptfm.ro, pentru a urmari LIVE desfasurarea partidei, in format text!

Ambele echipe au scapat de orice fel de emotii pe finalul de sezon, ilfovenii scapand de la retrogradare si fiind o veritabila revelatie a campionatului, gratie rezultatelor pozitive din retur, in timp ce gorjenii si-au indeplinit deja obiectivul clasarii in primii 10.

FINAL

90+2 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL CHIAJNA! Adi Rocha inchide tabela in urma unui contraatac scoala

75′ GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL CHIAJNA! Paulinho trage tare cu latul de la 17 metri cu pamantul si duce Concordia in avantaj.

61′ Claudiu Voiculet este eliminat dupa ce si-a lovit adversarul cu cotul.

56′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL PANDURII! Alexandru Maxim egaleaza cu un sut surprinzator din lateral stanga pe jos.

PAUZA

45′ Ionut Rada primeste galben pentru un fault asupra lui Alex.

42′ Lemnaru vede galben meritat dupa un fault urat asupra portarului Nita.

35′ GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL CHIAJNA! Filip deschide scorul cu o lovitura superba de cap din 6 metri dupa o centrare din corner.

26′ Mingea il loveste in mana pe Viera in careu. Gazdele cer penalty, dar Teodora Albon face semn ca jocul sa continue.

11′ Uriasa ocazie pentru gorjeni! Nita scoate de pe linia portii o minge care se indrepta spre poarta goala. Lahchev a vrut sa dea pasa inapoi la portar, insa era sa trimita balonul in propria poarta!

5′ Prima ocazie apartine ilfovenilor! Krumov centreaza de pe dreapta pe jos, insa Paulinho ajunge cu o secunda mai tarziu la minge decat portarul Lazar.

INFO: Meciul este arbitrat de o brigada alcatuita doar din femei, condusa la centru de Teodora Albon. Terenul este extrem de greu, datorita ploii care s-a abatut toata ziua

1′ Inceputul meciului

Echipele probabile:

CONCORDIA: Nita – Krumov, Mamele, Lahchev, Guilherme – Popa, Muzac, Filip, Munteanu – Adi Rocha, Alex Dos Santos
Antrenor: Laurentiu Reghecampf

PANDURII: Mingote – Ungurusan, Viera, Rada, Vlad – Nistor, Pintilii, Voiculet – Maxim, Lemnaru, Batin; Antrenor: Petre Grigoras.

Sursa foto: „Gazeta Sporturilor”