FINAL / Etapa a XXXIII-a / Astra Ploiesti – FC Brasov 1-4. Olariu intra in careul de marcatori ai oaspetilor

FC Brasov s-a impus categoric in fata Astrei, pe stadionul din Ploiesti, cu scorul de 4-1. Echipa de la poalele Tampei urca astfel pe locul 9 in clasament, la egalitate de puncte cu Pandurii(42), in timp ce Astra cu un punct in minus, cade pana pe pozitia a 11-a in Liga 1.

Scorul a fost deschis de Moutinho, in minutul 20, dintr-un penalty survenit in urma faultului comis de Takauky Seto asupra lui Viveiros. Un sfert de ora mai tarziu, ploiestenii restabilesc egalitatea prin Fatai, dar in a doua parte a reprizei secunde, brasovenii s-au napustit asupra portii lui Silviu Lung Jr. reusind prin golurile proaspatului intrat Hadnagy(77′, 82′) si Olariu(91′) sa-i spulbere pe „astrali” la ei acasa.

In meciul-tur, Fc Brasov s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 2-0. Moutinho a deschis scorul in minutul 18, iar Bruno Miguel a majorat diferenta, inscriind in propria-i poarta.

Vezi cum s-a desfasurat meciul.

94′ Final de meci.

91 GOOOOOOOOOOOL Brasov! Olariu inscrie cu lejeritate.

90′ Brasovenii obtin si ei un penalty prin Mateiu, faultat in careu de Rusu, care primeste galben.

84′ Fatai trimite mingea in transversala!

83′ Fatay cade in careu in urma unui contact cu Machado si obtine lovitura de la 11 metri. Machado este avertizat.

82′ GOOOOOOOOOOOOOOOOL  Brasov! Hadnagy inscrie al doilea gol, printr-o lovitura de cap din centrul careului.

78′ Rusu il inlocuieste pe De Amorim.

77′ GOOOOOOOOOOOL Brasov! Hadnagy inscrie din cadere cu un sut in diagonala.

72′ Hadnagy il inlocuieste pe Moutinho.

70′ Velayos’ intra in locul lui Ciupe.

69′ Fatai obtine o lovitura lbera, in urma unui fault al brasovenilor.

59′ Viveiros primeste cartonasul galben.

58′ Fatai suteaza in bara dupa ce il depasise pe Felgueiras.

55′ Brasovenii bat un corner, dar nu reusesc sa ameninte poarta lui Lung.

46′ Se reia meciul. Florin Patrascu l-a inlocuit la pauza pe Bogdan Patrascu.

’45 Fluier de pauza

’36 Juliano Spadacio trage putin pe langa poarta lui Felgueiras dintr-o lovitura libera

’35 GOOOL Astra!!! Kehinde Fatai egaleaza pentru gazde cu o reluare senzationala din vole, din careu, fructificand o centrare a lui Barboianu

’28 Felgueiras respinge cu noroc o reluare a lui Valerica Gaman, care a lovit mingea gresit

’20 GOOOL FC Brasov! Moutinho executa si transforma cu siguranta lovitura de la 11 metri

’19 Penalty pentru FC Brasov! Viveiros este faultat in careu de Takayuki Seto. Japonezul incaseaza cartonasul galben

’14 Portarul Silviu Lung junior prinde un sut bun trimis de Mauro Alonso

‘5 Ploua torential la Ploiesti, insa gazonul de pe stadionul „Astra” se prezinta in conditii bune si pare sa reziste

‘1 Fluier de inceput al meciului dintre Astra Ploiesti si FC Brasov, din etapa a XXXIII-a a Ligii I

ASTRA: Lung junior -Barboianu, Gaman, Oprsal, Morais – Takayuki, Patrascu – De Amorim, Spadacio, Tiganasu – Fatai; Antrenor: Mircea Rednic;

BRASOV: Felgueiras – Ciupe, Machado, Munteanu, Ionescu – Viveiros, Dias, Mateiu, Mauro Alonso, Olariu – Moutinho; Antrenor: Ionut Badea;

Meciul va fi transmi in direct pe Dolce Sport si va putea fi urmarit in format liveTEXT pe www.sptfm.ro.

Postat în LIGA I

1. Criss spune:

Sunteti de tot rasul. Antrenorii celor doua formatii nu sunt cei pe care i-ati pomenit in articol, la fel si jucatorii pe care ii preconizati ca fiind in primul 1. Echipele alea de start au fost sezonul trecut, dar cum in zoua de azi orice prost care stie sa umble cu mouse-ul devine jurnalist nu e de mirare