FINAL / Etapa a XXXIII-a / Gaz Metan – Concordia Chiajna 1-0. Gaz Metan castiga un meci anost

Salvate de la retrogradare cele doua adversare de miercuri nu au practicat un joc animat. In prima repriza fazele periculoase au lispit cu desavarsire, dar mitanul a fost salvat de penalty-ul obtinut de „gazari” si transformat de Florin Lazar. Mediat dupa fluierul celei de-a doua reprize, Lazar are sansa de a marca din nou de la puinctul cu var, dar Nita ghiceste unghiul de aceasta data si opreste golul. Pana la finalul partidei, jocul a trenat, doar cateva atacuri timide reusind sa-i scoata pe portarii celor doua echipe din vacanta luata se pare prematur de coechipieri.

Vezi cum s-a desfasurat partida:

90 FINAL

89′ Ciuca primeste al doilea galben si este eliminat.

86, Concordiabate un corner de pe partea dreapta, dar faza se stinge rapid dupa executie.

84′ Plesca vede galben pentru trageri de timp.

78′ Radu Zaharia intra in locul lui Issa Ba.

78′ Razvan Avram primeste si el cartonasul galben.

76′ Vlad Munteanu il inlocuieste pe Muzac.

74′ Intra Sergiu Muth, Markovic.

72′ Silviu Pana este avertizat pentr simulare in careul advers.

70′ Silviu Pana il inlocuieste pe Paulinho.

63′ Madalin ciuca primeste cartonasul galben.

62′ Nita apara spectaculos un sut din apropiere al lui Markovic.

58′ Cristi Todea intra in locul lui Costin Gheorghe,

57′ Paulinho intra cu talpa la gleznele lui Costin Gheorghe si primeste cartonasul galben.

55′ Concordia bate doua cornere consecutive, dar nu reusesc sa trimita spre poarta lui Plesca.

52′ Paulinho executa scurt un corner, mingea este centrata spre careu, dar mediesenii reusesc sa respinga atacul.

50′ Nita ghiceste unghiul de sut de aceasta data si apara lovitura de la 11 metri.

50′ Mamele intervine neglijent in careu si Gaz Metan obtine un nou penalty.

46′ Incepe a doua repriza.

PAUZA

45′  GOOOOOL Concordia! Florin Lazar suteaza in coltul stanga jos si inscrie. Nita si-a ales gresit directia de plonjare.

45′ Petrovic faulteaza in careu si este eliminat. Gaz Metan obtine penaltyul!

43′ Sansa uriasa pentru Gaz Metan. Nita se repliaza bine si reuseste sa apere.

36′ Markovich vede si el cartonasul galben.

32′ Costin Gheorghe rateaza poarta din preajma punctului cu var.

30′ Gaz Metan beneficiaza de o lovitura din corner. Markovic reia spre poarta cu capul, dar rateaza tinta.

28′ Issa Ba primeste cartonasul galben pentru un fault la Rocha.

28′ Avram centreaza in careu si Roman deviaza cu capul, dar mingea trece pe langa bara.

21′ Vitinho reia spre paorta, dupa o pasa trimisa de Vitinho. Nita este pe faza si retine fara emotii.

20′ Avram suteaza, dar mingea survoleaza transversala.

14′ Concordia incearca sa plece rapid pe atat, dar Alex dos Santos este in offside.

12′ Meci lipsit de dinamica. Cele doua echipe se dovedesc inofensive in jumatatea adversa.

8′ Adrian Popa suteaza direct in picioarele lui Plesca dupa o pasa primita din spate.

5′ Oaspetii se arata mai ofensivi in minutele de incepu ale partidei, dar nu reusesc sa ameninte poarta gazdelor.

1. A inceput partida.

GAZ METAN: Plesca –  Ciuca, Markovic, Lazar, Frasinescu – Nicandro,  Issa Ba –  Avram, Gheorghe, Roman – Vitinho
Antrenor: Cristian Pustai

CONCORDIA: Nita –  Krumov,  Mamele,  Petrovic, Guilherme –  Adr. Popa, Filip, Muzac,  Dos Santos –  Paulinho,  Rocha
Antrenor: Laurenţiu Reghecampf