VIDEO INCREDIBIL! Vezi cum a retrogradat Viilareal in Segunda Division. Falcao a fost unul dintre responsabili!

Fotbalul spaniol este in pragul unui scandal urias dupa ce Marca.com a dat publicitatii faptul ca jucatorii de la Rayo Vallecano si Granada au aranjat meciul direct, din ultima etapa, fapt care a dus la retrogradarea celor de la Villareal!

In ultima etapa din Primera Division, Villareal intalnea, pe teren propriu, pe castigatoarea Ligii Europa, Atletico Madrid. „Submarinul galben” avea nevoie de un rezultat pozitiv pentru a evita retrogradarea, insa putea ramane in prima divizie si daca pierdea, cu conditia ca Rayo Vallecano sa nu castige acasa cu Granada!

Eroul de la Bucuresti, Radammel Falcao a marcat in poarta lui Villareal cu trei minute inainte de final si fanii lui Villareal incepeau sa tremure, pentru ca la Vallecano cu Granada partida se ducea catre un 0-0, rezultat care ii salva pe „galbeni”.

Pana la urma, n-a fost sa fie asa, Tamudo reusind sa puncteze pentru Rayo, in prelungiri, salvandu-si echipa de la retrogradare, trimitand in schimb pe Villareal in Segunda!

Conform sursei, dupa meci, unul din fotbalistii celor de la Rayo Vallecano, Michu a dezvaluit la un post de radio local, ca a cerut unui jucator de la Granada sa o lasa mai moale, transmitandu-i scorul de la Villareal, scor la care Granada era salvata.

Dupa ce am aflat ca Atletico a marcat, i-am spus unui jucator de la Granada, nu-mi amintesc cui. El mi-a raspuns Serios? Jura-te!„, a povestit Michu in presa iberica.

In imaginile surprinse de jurnalistii spanioli, fotbalistul lui Rayo a fost surprins vorbind cu un adversar, Inigo Lopez, chiar la faza ce a precedat golul izbavitor.

Jurnalistii spanioli sustin insa ca si jucatorii lui Villareal s-au rugat de adversarii de la Atletico sa ii lase sa marcheze, insa au fost refuzati.