VIDEO / Hattrick de senzatie pentru Luis Suarez, in Norwich – Liverpool 0-3! Uruguayanul a uimit Anglia cu ultimul gol din prima sa „tripla” in tricoul „cormoranilor”

Atacantul Luis Suarez a batut de unul singur Norwich City, inscriind toate cele trei goluri ale lui Liverpool in meciul de sambata, din etapa a 35 din Premier League. Sud-americanul a inscris de fiecare data dupa greseli flagrante ale aparatorilor adversi.

Primul gol a venit in minutul 24, cand capitanul Steven Gerrard a recuperat din picioarele unui fundas si a pasat senzational pentru Suarez, care a intrat in careu si punctat cu un sut la coltul lung. La cea de-a doua reusita, cea din minutul 28, uruguayanul a pus presiune pe un aparator advers, a recuperat in tusa din dreapta si a sprintat in careu, finalizand faza cu un sut sec, pe jos, de aceasta data cu dreptul, in celalalt colt al portii aparate de Ruddy.

Ultima reusita avea sa fie senzationala. In minutul 82, aparatorii lui Liverpool au degajat o minge din aparare, Ward a ratat interventia, iar Suarez, aflat in apropiere, i-a furat mingea si a avansat cativa pasi, apoi a trimis un lob de senzatie peste portarul gazdelor.