Marius Constantin, la primul gol pentru Vaslui: „Nu conteaza asta, important este ca n-am pierdut. Nu ma intereseaza ce fac rivalele!”

Fundasul Vasluiului, Marius Constantin, autorul golului decisiv in partida cu Astra, scor 2-1, a vorbit despre partida in care a reusit primul sau gol pentru echipa moldava.

„Nu conteaza ca am marcat eu, important e ca am evitat un rezultat prost. Era s-o comitem si astazi. Parca erau mai multi decat noi. La pauza antrenorul a indreptat problemele. Ne-a ridicat moralul. A zis sa fim constienti ca am facut o repriza slaba si ca trebuie sa ne revenim si sa castigam.

Trebuie sa ne concentram sa castigam meciurile noastre, nu ce fac rivalele. Noi ne temem doar de ce facem noi. N-am treaba cu Rapid – Steaua. Ma urecheaza domnul Porumboiu daca zic ca tin cu cineva”, a spus Marius Constantin la DigiSport 1.