FINAL – Etapa a XXVIII-a / SC Vaslui – Astra Ploiesti 2-1. Marius Constantin duce Vasluiul la egalitate cu Dinamo si CFR Cluj, ardelenii cu un joc mai putin disputat!

SC Vaslui  a primit vizita Astrei Ploiesti sambata seara, intr-un meci extrem de important contand pentru etapa a XXVIII-a a Ligii I. Moldovenii s-au impus in cele din urma, scor 2-1, intaorcand scorul in repriza secunda prin N’Doye, minutul 55 si Marius Constantin, in minutul 85. Pentru ploiesteni, Amorim a deschis scorul in minutul 31. In urma acestui rezultat, Vasluiul a urcat pe locul trei, la egalitate de puncte cu Dinamo si CFR Cluj, acestia din urma avand un joc mai putin disputat.

Echipele care au evoluat:

Vaslui: Borjan – Milanov, Papp, Constantin, Paito – N’Doye, Anderson – Adailton, Wesley Lopes, Sanmartean – Temwanjera
Antrenor: Augusto Inacio

Astra: Lung junior – Barboianu, Gaman, Oprsal, Junior Morais – B. Patrascu, Seto – William De Amorim, Spadacio, Stan – Fatai
Antrenor: Mircea Rednic.

Click aici pentru a reactualiza informatiile

FINAL

85′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL VASLUI! Marius Constantin duce Vasluiul in avantaj cu o reluare din careul mic dupa o centrare perfecta a lui Sanmartean din marginea careului!

80′ Buhaescu trimite milimetric pe langa coltul lung.

78′ Intra si Bogdan Rusu la Astra si iese Fatai

76′ Iese Temwanjera si intra Buhaescu

71′ Laionel Silva il inlocuieste pe William

66′ Iese Spadacio de la Astra si intra Ricardo

63′ Milanov vede si el un avertisment dupa un fault la Spadacio

62′ Spadacio il faulteaza tare pe Sanmartean si vede galben

62′ Patrascu vede rosu dupa un cumul de cartonase galbene

60′ Yero Bello intra in locul lui Ndoye.

58′ Borjan scoate senzational de sub transversala sutul violent expediat de Patrascu.

55′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL VASLUI! Ndoye restabileste egalitatea cu o reluare din careul mic dupa ce in prima faza Silviu Lung reusise sa pareze un sut al lui Wesley.

53′ Sanmartean executa lovitura libera de la 27 de metri, insa mingea trece mult peste.

52′ Gaman il faulteaza din spate pe Wesley si vede si el galben.

50′ Nicolae Stanciu il tine pe Morais din spate si vede galben.

48′ Paito trimite in careu de pe stanga la Temwanjera, acesta reia cu capul din plonjon, dar pe langa poarta

PAUZA

45′ Temwanjera reia din 5-6 metri, o centrare a lui Anderson, insa balonul trimis in forta se duce mult peste

39′ Wesley cade in careul advers in duel cu Oprsal, dar nu se poate acorda nimic pentru alunecare 🙂

31′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL ASTRA! Amorim prinde un sut napraznic la semi inaltime si-l invinge pe Borjan din coltul careului

28′ Stanciu intra in locul lui Adailton, care acuza o intindere

26′ Adailton centreaza din corner de pe dreapta insa Silviu Lung iese bine si boxeaza mingea in afara careului.

21′ Bogdan Patrascu vede primul galben al meciului.

17′ Peste un sfert de ora fara nicio ocazie concreta de gol!

2′ Ndoye suteaza violent de la 30 de metri, mingea este usor deviata dar Silviu Lung reuseste sa scoata in lateral.

1′ Stadionul este plin in aceasta seara la Vaslui.

1′ Inceputul meciului