FINAL / Etapa a XXVIII-a / Ceahlaul – CFR Cluj 0-2. Ardelenii isi maresc diferenta fata de rivale, in fruntea clasamentului, dar nu confirma!

Sambata , de la ora 21:30, CFR Cluj a avut ocazia sa se detaseze in fruntea clasmentului in dauna lui Dinamo, care a pierdut la Brasov, scor 0-2. Pentru a reusi acest lucru ardelenii trebuiau sa invinga la Piatra Neamt pe Ceahlaul, fapt care s-a si intamplat! Liderul s-a impus extrem de greu, scor 2-0, goluri marcate de Vranjes, in minutul 19 si Camora in minutelke de prelungiri ale partidei

Echipele care au evoluat:
Ceahlaul Piatra Neamt: Jovic – Dumitras, Ichim, Cazan, Tepes – Achim, Monroy – Muscalu, Golubovic, Stana – Constantinescu
Antrenor:

CFR Cluj: Beto – Maftei, Cadu, Piccolo, Camora – Bakary Sare – Sougou, Peralta, Vranjes, Bastos – Ronny
Antrenor: Ioan Andone

Click aici pentru a actualiza informatiile

90′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL CFR CLUJ! Cursa superba alui Sougou, pasa in stanga catre Camora si ardelenii pun capat unui meci extrem de greu!

87′ Godemeche il inlocuieste pe Ioan Hora.

81′ Badescu rateaza iar in fata lui Beto, nereusind sa devieze mingea in plasa.

77′ Beto vede galben pentru trageri de timp.

74′ Ocazie Ceahlaul! Badescu scapa pe contraatac, intra in careu si suteaza slab, pe jos spre coltul lung, dar Beto este atent si pareaza.

71′ Cazan il opreste prin fault pe Ronny din contraatac si vede galben

67′ Stojan Vranjes este inlocuit cu Rafael Bastos.

62′ Inca o ocazie mare pentru Ceahlaul. Cazan reia cu capul putin pe langa poarta o centrare superba a lui Stana.

61′ Dumitras trage de la 25 de metri, Beto scoate in corner

60′ Ronny inscrie, din pasa lui Sixto Peralta, dar golul este anulat pentru offside.

58′ Cartonas galben vazut de Bakary Sare.

51′ Cartonas galben primit de Hora

46′ Schimbare la Ceahlaul. A iesit Onciu, a intrat Muscalu.

46′ Inceputul reprizei secunde

PAUZA

44′ Badescu isi face un balon in marginea careului, insa sutul in forta se duce peste poarta

40′ Ocazie mare Ceahlaul! Golubovic intoarce o minge excelent, in centrul careului, dar Monroy trage foarte slab, cu latul, din pozitie centrala si mingea se scurge pe langa poarta.

37′ Stana reia cu capul o centrare de pe stanga, insa balonul ocoleste poarta lui Beto

34′ Badescu trage din unghi, din pozitie lateral dreapta, dar mingea se duce peste poarta lui Beto

28′ Uriasa ocazie pentru CFR! Mingea sutata din lateral, de Vranjes, a lovit bara apoi Peralta a sutat in portar, balonul a sarit din nou la Sougou care a sutat din 8 metri peste poarta lui Jovic cazut la pamant!

19′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL CFR CLUJ! Lovitura libera de la 16 metri pozitie centrala este executata de Vranjes direct in vinclu, Jovic neavand nicio reactie!

18′ Monroy vede galben pentru un fault asupra lui Hora.

15′ Constantinescu se accidenteaza si nu mai poate continua. In locul lui intra Badescu.

8′ Din nou primeste Ronny in pozitie excelenta, patrunde in careu, dar suteaza pe langa portar si pe langa bara din stanga.

6′ Sougou paseaza la Ronny in marginea careului, acesta suteaza din intoarcere de la 16 metri chiar pe centrul portii si Jovic retine

1′ Inceputul meciului