Champions League (semifinale, in tur 1-2) / Real Madrid – Bayern Munchen 2-1 (1-3, la penaltiuri). Schweinsteiger transforma penaltiul decisiv si Bayern este in finala contra lui Chelsea!!

Miercuri, 25 aprilie, pe faimosul stadion Santiago Bernabeu, Real Madrid a intalnit Bayern Munchen in returul celei de-a doua semifinale a Ligii Campionilor. In retur, bavarezii au reusit sa-i invinga pe „galacticii”, lui Mourinho cu 2-1, si nemtii pleacau cu prima sansa in cursa pentru cel de-al doilea loc in finala competitiei.

Echipele care vor evolua”

REAL MADRID: Casillas – Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo – Xabi Alonso, Khedira – Ronaldo, Ozil, Di Maria – Benzema
Antrenor: Jose Mourinho

BAYERN MUNCHEN: Neuer – Lahm, Badstuber, Boateng, Alaba – Luis Gustavo, Schweinsteiger, Kroos – Robben, Gomez, Ribery
Antrenor: Jupp Heynckes

Click aici pentru a reactualiza informatiile

Schweinsteiger trasforma si Bayern este in finala cu Chelsea!!

Nemtii vor executa primii!

Finalul meciului! Avem lovituri de departajare!

27′ Scapa Marcelo din careul propriu, insa pasa decisiva catre Higuain il gaseste pe argentinian in offside. Pe reluare se vede clar offside-ul!

25′ Pe reluare se vede ca spaniolul a cazut cam usor, desi un contact usor a fost

25′ Granero cade in careu, in duel cu Neuer si primeste galben pentru proteste

22′ Incredibila sansa pentru Real! Kaka s-a trezit singur in careu si pana sa centreze alege un sut in picioarele fundasilor bavarezi!

21′ Ultima schimbare pentru Real! Iese Ozil si intra Granero

19′ Granero se rpegateste sa intre in teren

18′ Ronaldo suteaza defectuos din afara careului si lusitanul acuza o intindere usoara

16′ Iese Benzema si intra Higuain

15′ Pauza de hidratare! Pe margine, Mourinho il pregateste pe Higuain!

15′ Finalul primei reprize

13′ Badstuber vede si el galbenul si are aceeasi soarta ca si Alaba si Gustavo

11′ Luis Gustavo vede galben si va absenta din finala in cazul in care Bayern se va califica

9′ Ronaldo, bine gasit in margine careului, incearca o fenta, insa da pe langa minge!

5′ Schimba su nemtii. Mueller intra in locul lui Ribery.

1′ Ronaldo incearca sa reia pe spate, dar semifoarfeca sau nu are forta si nici precizie

1′ Incepe prima repriza de prelungiri

Finalul primelor 90 de minute!

90’+2 Bavarezii preseaza, insa madrilenii resping fiecare atac! Partida se va prelungi cu doua reprize a cate 15 minute!

90′ Robben vede galbenul pentru proteste, desi scapase de marcajul lui Marcelo fiind faultat

86′ Ocazie imensa Bayern! Gomez, servit in careu de Robben, prefera sa intoarca doi fundasi si pierde balonul intr-o pozitie centrala!

85′ Gomez preia in marginea careului, se intoarce, suteaza in blocaj, insa neamtul cere hent si penalti, dar balonul l-a lovit in genunchi pe Arbeloa

83′ Ribery patrunde extrem de periculos, in careu, dar il faulteaza in atac pe Pepe

83′ De minute bune Bayern domina la capitolul posesie, insa parca nici nemtii nu mai au vlaga pe acest final de meci

79′ Bate Ozil, insa nici Ronaldo si nici Pepe nu reusesc sa loveasca balonul in saritura

78′ Benzema scapa liber in banda dreapta, insa centrearea este respinsa de Boateng in corner!

75′ Prima schimbare o face Mou! Kaka intra in locul lui Di Maria

72′ Ronaldo suteaza mult peste poarta din lovitura libera de la 26 de metri

69′ Ronaldo suteaza din lovitura libera direct in bratele lui Neuer!

67′ Robben patrunde in viteza, trece pe langa Ramos, dar Casillas iese si retine balonul!

62′ Robben patrunde in careu, insa sutul sau este blocat excelent de Marcelo.

60′ Arbeloa vede cartonasul galben pentru un fault din spate la Gomez

56′ Ocazie Real! Benzema se demarca in careu, pe partea dreapta, suteaza din prima, insa Neuer respinge spectaculos in lateral!

48′ Ocazie Bayern! Gomez reia cu capul la o palma de bara dupa o centrare a lui Robben

46′ Inceputul reprizei secunde

PAUZA

45+1 Ocazie Bayern! Trage Robben din lovitura libera, insa balonul deviat de Pepe este respins in lateral de Casillas. Pe reluare se vede cum Pepe deviaza balonul cu mana si se putea acorda penalti!

45′ Lovitura libera extrem de periculoasa pentru Bayern din marginea careului pozitie centrala!

43′ Ozil cade in marginea careului, lateral stanga si cere fault in urma unei interventii a lui Alaba. Primeste lovitura libera, insa centrarea nu este reluata spre poarta de Ramos

40′ Posesia este de partea spaniolilor, desi in primele 20 de minute, nemtii erau superiori la acest capitol

39′ Ozil este faultat de Badstuber in marginea terenului si se acorda lovitura libera

37′ Ronaldo suteaza din lovitura libera, pe centrul portii, iar Neuer prinde lejer!

35′ Ocazie Bayern! Xabi Alonso intervine excelent in fata Ribery in timp ce acesta se pregatea sa traga din sase metri!

34′ Ocazie Bayern! Kroos paseaza excelent catre Gomez, atacantul bavarez trage din 8-9 metri, insa Casillas respinge cu piciorul!

31′ Ocazie Real! Benzema patrunde in careu, in banda stanga, suteaza cu efect, dar mingea se duce putin pe langa vinclu!

30′ Ocazie Real! Ronaldo suteaza din lovitura libera, Pepe sterge balonul, dar acesta trece putin pe langa poarta

27’GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL BAYERN. Robben inscrie din penalti, desi Casillas ghicise coltul si chiar a atins si balonul!

27′ Pepe vede cartonasul galben.

26′ Benzema lupta pentru o minge in suprafata de pedeapsa, Neuer plonjeaza si retine din fata francezului.

26′ Penalty pentru Bayern! Kroos centreaza din banda dreapta, Gomez plonjeaza dupa minge, iar arbitrul maghiar acorda penalty

23′ Gustavo suteaza si el din afara careului, dar mingea telefonata trece pe langa poarta

22′ Gomez trimite un sut din afara careului, insa mingea trece langa poarta.

20′ Ribery incearca o patrundere in stanga, dar Pepe intervine si acorda corner.

15’GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL REAL MADRID! Ronaldo reuseste dubla cu un sut pe langa Neuer din 15 metri dupa o pasa superba a lui Ozil

12′ Ocazie imensa Bayern! Gomez trage de la 20 de metri, Casillas respinge in fata, dar Ribery din opt metri reia alaturi! Mingea a fost deviata de Khedira in corner!

8′ Ocazie imensa a lui Bayern!!! Actiune de 60 de metri a lui Alaba in banda stanga, centrare perfecta in fata portii, de unde Robben, singur-singurel, trage mult peste cu toata poarta in fata!

6′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL REAL MADRID! Ronaldo trage plasat in stanga portarului si inscrie!

6′ Alaba vede cartonasul galben.

5′ Penalti pentru Real Madrid obtinut de Di Maria! Mingea este lovita de Alaba cu mana, in cadere si Kassai arata punctul cu var!

3′ Prima ocazie de gol apartine madrilenilor! Khedira primeste liber in centrul careului mic, dar trage slab si Neuer retine!

1′ Neuer lufteaza, insa Benzema este la mare distanta si reuseste sa-si repare greseala.

1′ Inceputul meciului

„Galacticii” sunt in forma, iar Mourinho are la dispozitie intregul lot „blanco” pentru a rasturna scorul din partida retur. Pentru aceasta are nevoie de un singur gol, fara ca Bayern sa inscrie, lucru care la prima vedere nu pare deloc dificil pentru o echipa care se poate lauda cu 150 de reusite in toate competitiile la care a participat in acest an.

De partea cealalta Bayern-ul pleaca increzatori dupa victoria de acasa, iar un nou succes ar insemna ca elevii lui Jupp Heynckes sa joace finala acasa, pe Allianz Arena, stadionul desemnat inca de la inceputul competitiei ca locul de desfasurare al finalei.