FINAL / RUGBY / Dinamo – Steaua 31-23. Ambele echipe au reusit cate trei eseuri in repriza secunda, insa dinamovistii s-au impus datorita eseului din prima repriza!

Rugbystii de la Steaua si Dinamo sunt gata pentru marele derby din campionatul intern! In a treia etapa a Superligii, Steaua a jucat impotriva rivalilor „alb-rosii” chiar in „Stefan cel Mare”. Cu doua victorii in acest debut de sezon, stelistii antrenati de Marin Mot au pierdut partida, scor 31-23. Repriza secunda a fost extrem de spectaculoasa, repriza in care s-au marcat majoritatea punctelor. „Alb-rosii” au reusit patru eseuri, trei in repriza secunda, cu unul mai mult decat „ros-albastrii”, toate eseurile oaspetilor fiind marcate tot in repriza secunda!
 „Va fi un meci foarte interesant, intre Dinamo, o echipa foarte buna, si noi, care vrem sa castigam, si speram ca o vom face duminica” – Viorel Lucaci, Steaua

Intodeauna va fi un derby acest meci Am vazut si declaratia celor de la Dinamo si le dau dreptate. Steaua- Dinamo oriunde si oricand, cred ca si pe Luna daca s-ar juca, tot derby ar fi.

Noi credem ca am pus toate lucrurile la punct. Am lucrat in special pe punctele noastre forte si acolo unde credem ca Dinamo va fi tare.” – Bogdan Zebega, Steaua

FINAL

79′ Stefan Patrascu rateaza transformarea

78′ Eseu pentru Steaua! Viorel Zamfir reuseste dubla!

70′ Dinamovistii reusesc un nou eseu si transformarea

65′ Patrascu reuseste transformarea

64′ Eseu Steaua reusit prin Viorel Zamfir

56′ Nicolae reuseste transformarea! 24-11

56′ Ratiu reuseste sa majoreze diferenta printr-un nou eseu!

51′ Catalin Nicolae reuseste transformarea dintr-o pozitie extrem de dificila 17-11

50′ Dinamovistii reusesc un nou eseu si revin in avantaj. Petru Tamba este autorul eseului

42′ Stelistii reusesc un eseu in debutul reprizei secunde

PAUZA

35′ Dinamovistii reusesc o noua lovitura de pedeapsa si scorul devine 10-6

29′ Dinamovistii rateaza o lovitura de pedeapsa!

25′ Din nou o transformare reusita de stelisti si scorul se strange

19′ Transforma si Steaua prima lovitura

15′ Adrian Barbuliceanu reuseste eseul pe contraatac si deshide scorul pentru Dinamo