Reactii la cald dupa Bayern – Real 2-1: Arbitrul Howard Webb, contestat de ambele tabere! Robben, dezamagit: „La cate ocazii am avut, pacat ca am invins doar la un gol diferenta!”

Realul fierbe dupa infrangerea in fata Bayern-ului de pe Allianz Arena. Madrilenii acuza arbitrajul englezului Howard Webb: la primul gol inscris de Ribery, madrilenii au cerut offside la Luis Gustavo – care l-ar fi mascat pe Casillas – si un hent la Badtstuber.

Urmariti aici fazele pe care le incrimineaza cele doua echipe!

Interesant este faptul ca nu doar Realul a fost nemultumita de arbitrajul englezului, ci si nemtii care au cerut in doua randuri penalty in repriza secunda: o data la un presupus hent produs de Pepe si a doua oara la o interventie asupra lui Gomez a lui Ramos. De asemenea, la ultima faza a meciului, Bayern a cerut rosu, meritat, la intrarea lui Marcelo la Muller.
Desi am invins, dezamagirea mare este ca, la cate ocazii am avut, am facut-o la doar un singur gol diferenta. Sper sa ne calificam, mergem cu un moral foarte bun pe Bernabeu„, a declarat imediat dupa terminarea partidei, olandezul Arjen Robben.

In alta ordine de idei, vestiarul echipei spaniole a fost jefuit cu putine minute inainte de startul semifinalei cu Bayern Munchen. Hotii au intrat in vestiarul Realului si au furat sase perechi de ghete si trei tricouri apartinand lui Karim Benzema, Cristiano Ronaldo si Mesut Ozil.

Postat în Liga Campionilor

1. cristi spune:

albitru a tras cu bayern realu le va da acas 3-0 o sa traim si o sa vede pentru ca real celsea se va juca

2. cristi ciurea spune:

va castiga Real Madrid cu 3-0 doua goluri Cristiano Ronaldo si unul Benzema va spun sigur ca stiu de ce e instare Real