FINAL / Etapa a XXVI-a / SC Vaslui – CS Mioveni 3-0. Wesley duce Vasluiul la egalitate cu Dinamo

Duminica, de la ora 19:00, SC Vaslui a primit vizita ultimei clasate, CS Mioveni, intr-un meci contand pentru etapa a XXVI-a a Ligii I.

Echipele care vor evolua:

Vaslui: Borjan – Milanov, Constantin, Papp, Paito – N’Doye, Gladstone, Gheorghiu, Wesley – Temwanjera, Bello
Antrenor: Augusto Inacio

Mioveni: Cobrea – Craciun, Stoica, Olteanu, Baicu – Enache, Nastasie, Naidin, Cosereanu – Ayza, Ionescu
Antrenor: Marian Pana

Va prezentam mai joc comentariul livetext al partidei:

FINAL

80′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL VASLUI! Wesley il invinge pe Cobrea cu un sut la coltul lung de la 15 metri

75′ Iese Gladstone, intra N. Stanciu

74′ Enache reia din plonjon putin pe langa poarta o centrare din banda stanga

72′ Wesley cade in careu, dar interventia lui Naidin a fost regulamentara

70′ Raul Costin faulteaza din spate si primeste galben

65′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL VASLUI!. Raul Costin suteaza puternic, de la 28 de metri, din drop, fara nicio sansa pentru Cobrea

63′ Ocazie Mioveni! Ayza scapa singur cu Borjan, dar portarul canadian blocheaza excelent

58′ Adrian Gheorghiu vede galben pentru un fault asupra lui Baicu.

57′ Enache trage violent din marginea careului, insa Borjan este la post.

55′ Borjan respinge cu mare dificultate un sut puternic din lovitura libera al argesenilor

46′ Se reia repriza secunda

PAUZA

39′ Baicu centreaza din corner, Paito respinge slab, Baicu recentreaza, insa Borjan reuseste sa indeparteze pericolul.

34′ Ocazie imensa Vaslui! Wesley si Temwanjera patrund senzational, ajung singuri cu portarul, insa Temwanjera ii fura mingea lui Wesley si suteaza direct in portar.

32′ Gladstone reia cu capul centrarea de la colt de pe stanga, insa trimite cu pamantul pe langa bara din dreapta.

27′ Wesley reia cu capul putin peste poarta o centrare din corner.

26′ Ocazie Vaslui! Milanov centreaza pentru Temwanjera care reia periculos pe poarta, insa Cobrea scoate de sub transversala.

22′ Raul Costin intra in locul lui Ndoye, accidentat.

21′ Ndoye acuza o acidentare si jocul este oprit. Senegalezul se pare ca nu mai poate continua.

20′ Ionescu, cel care si-a batut joc de penalty, este inlocuit cu Andrei Nila.

18′ GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL VASLUI! Wesley executa cu efect sus in dreapta si deschide scorul.

18′ Obtin si vasluienii o lovitura de pedeapsa, dupa ce Yero Bello a cazut prea usor in careul advers.

17′ Claudiu Ionescu executa penaltyul cu o scarita si Borjan retine!!

16′ PENALTY pentru Mioveni! Gladstone intervine gresit la Ayza si se fluiera penalty. Gladstone a primit cartonasul galben.

14′ Cobrea nu reuseste sa respinga o centrare din corner, iar Mioveniul scapa de pericol.

13′ Ocazie Mioveni! Borjan intervine excelent la picioarele lui Enache, care scapase pe contraatac.

1′ Inceputul meciului