FINAL / Etapa a XXVI-a / Rapid Bucuresti – Vointa Sibiu 3-0. Surdu, Herea si Deac duc Rapidul pe locul trei, la un punct in spatele Stelei si la patru de CFR!

Duminica seara, de la ora 21:30, stadionul „Giulesti – Valentin Stanescu” a gazduit meciul dintre Rapid Bucuresti si Vointa Sibiu, din cadrul etapei a XXVI-a a Ligii I. Giulestenii s-au impus destul de lejer, scor 3-0, un scor la care putini suporteri din Grant se puteau gandi inainte. Surdu a deschis scorul in prima repriza in minutul 6, iar inainte de pauza a fost aproape sa reuseasca dubla. In repriza secunda, Herea majoreaza scorul din penalty in minutul 60, pentru ca 9 minute mai tarziu, Deac sa inchida tabela. Rapidul acumuleaza 48 de puncte si urca pe locul trei!

Echipele care au evoluat:

Rapid: D. Coman – Rui Duarte, Burca, Oros, Bozovici – N. Grigore, Alexa, Grigorie – Deac, Herea, Surdu

Antrenor: Razvan Lucescu

Rezerve: Vatca, Ezequias, Ionita, Sburlea, Pavlovici, Sotelo, M. Antonio

Vointa: Miron – Bar, D. Apostol, Tînc – Nicola, Beza, Dalbea, Maghici – Postolache, Lukanovici, I. Popa
Antrenor: Alexandru Pelici

Rezerve: Danalache, Zagrean, N. Grigore II, Tatar, Miclea, Forika, Bunea

Arbitru: R. Dumitru / Asistenti: Radu Iulian, Ungureanu

Click aici pentru a reactualiza informatiile

88′ Deac incearca un lob de la 25 de metri, mingea se duce peste poarta

82′ Iese Alexa, intra Pavlovici

77′ Iese Postolache, intra Miclea

77′ Iese Grigore, intra Sotelo

72′ Iese Beza, intra Bunea

80′ Partida a scazut in intensitate si ambele echipe asteapta finalul de meci

69′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL RAPIDUL!!! Deac primeste o centrare din banda stanga, preia si-l invinge pe Miron cu un sut la coltul lung

64′ Surdu este inlocuit cu Sburlea

60′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL RAPID!!! Herea transforma cu siguranta penalty-ul si Rapid isi consolideaza victoria

58′ Tinc opreste cu mana un sut a lui Grigorie si este eliminat pentru hent in careu. Penalty pentru giulesteni!

56′ Oros trimite o pasa lunga catre Herea, Miron iese si retine

53′ Rui Duarte primeste galben

46′ S-a reluat repriza secunda

PAUZA

45′ Surdu nimereste bara incercand o centrare in fata portii

39′ Bar primeste galben pentru un fault asupra lui Deac

38′ Grigore cade in careu in duel cu Nicola, dar arbitrul lasa jocul sa continue

37′ Surdu primeste galben si va lipsi la urmatorul meci cu Mioveni, insa va fi prezent la cel cu Steaua!

35′ Dani Coman iese riscant in fata lui Postolache, dar reuseste sa respinga, dupa o greseala mare a lui Grigore.

26′ Tinc primeste galben pentru un fault asupra lui Grigore la mijlocul terenului

24′ Lukanovici il gaseste cu o pasa pe Postolache si sutul acestuia, la coltul scurt, iese in aut de poarta

20′ I. Popa reia cu capul o centrare, dar mingea nu-i da nici o emotie lui Coman

14′ Deac executa lovitura libera, insa fara rezultat

13′ Grigore este faultat la 17 metri si este lovitura libera pentru rapid

9′ Deac paseaza lung pentru Herea la marginea careului mare, insa Miron iese si respinge cu capul

6′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL RAPID!!! Surdu deschide scorul, din 3 metri, dupa ce Miron a scos in doua rinduri

2′ Alexa trimite peste poarta cu stangul, de la 18 metri

1′ Inceputul meciului