EXCLUSIV / Steaua, la trei puncte de lider / Mihai Stoichita: „Victoria de la Galati, o victorie ca oricare alta!”

Steaua a invins la Galati, campioana,  scor 2-1, dupa ce „ros-albastrii” erau condusi la pauza. Inspiratia lui Stoichita, de a-l schimba pe Rusescu cu Mihai Costea, dupa primele 45 de minute, s-a dovedit a fi decisiva, atacantul venit de la Universitatea Craiova aducand toate cele trei puncte. Cu toate astea, tehnicianul Stelei il avertizeaza pe Costea cel mic: „Trebuie sa inteleaga  ca este un fotbalist bun, dar trebuie sa aiba grija de el cu tot, de la ce mananca si pana la ce vorbeste”.

A fost o victorie si nimic mai mult, dar sper sa-i stimuleze pe jucatori pentru a continua lupta pentru primul loc. Nu trebuie sa ne impresioneze aceasta victorie. Fiecare echipa care se afla pe primele pozitii sunt la mana lor, insa noi avem un program dificil, in comparatie cu restul.

Le-am spus jucatorilor sa-si petreaca sarbatorile cu familiile, iar de luni  sa uitam de meciul de la Galati. Cu patronul n-am vorbit, doar am primit niste felicitari dupa meci.

Nu stiu nimic despre vreo prelungire de contract, dar daca patronul a spus asta ma bucura, dar nu-mi voi pierde capul. Nu am niciun moment de neliniste!

Mihai Costea trebuie sa inteleaga ca este un fotbalist bun, dar trebuie sa aiba grija de el cu tot, de la ce mananca si pana la ce vorbeste si cu cine vorbeste…

Eu cred in echipa mea, pentru poate face ceva pentru a castiga un campionat„, a declarat Mihai Stoichita, in emisiunea „Liga lui Mitran”.