Multescu: „Daca CFR castiga campionatul noi suntem de Champions League” / Andone: „La pauza le-am spus ca multe rezultate se obtin in 10 contra 11!”

Cu tensiunea ridicata la maximum din cauza ratarile propriilor jucatori, dar si de golul primit, antrenorul Petrolului, Gigi Multescu si-a criticat fundasii, dar si atacantii, la finalul partidei de pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 1-1. Cu toate astea, tehnicianul este multumit de replica pe care ploiestenii au dat-o unei echipe care poate castiga campionatul.

Sunt mort. Nu mai stiu daca mai traiesc! Am ratat sapte-opt ocazii de gol si am fost egalati. Aparatorii nostri dorm si ii fura peisajul, iar in fata ratam cu seninatate. Domnul Hamza mi-a ratat patru ocazii singur cu portarul. Suntem balcanici in continuare! Dupa 1-0 nu s-au mai concentrat! Daca CFR Cluj sunt campioni, inseamna ca noi suntem Champions League„, a declarat Gigi Multescu la Digi Sport

De partea cealalta, antrenorul liderului CFR Cluj, Ioan Andone, a vorbit despre redebutul sau pe banca ardelenilor, declarandu-se multumit de primul rezultat de la revenire, 1-1 la Ploiesti in compania Petrolului

Am castigat un punct cu atitudine, dar mai avem mult de munca. Am ramas in zece oameni, nici nu stiu daca a fost penalty. Eu zic ca n-a fost, Oprita a atacat mingea foarte jos. Repriza a doua a fost foarte buna in zece oameni. La pauza le-am spus ca foarte multe rezultate se obtin in 10 contra 11. Stiu ca asteptarile sunt foarte mari, dar mie nu imi plac lucrurile usoare. La ratarea lui Ganea am simtit ca s-a rupt ceva din mine„, a spus Andone la Digi Sport.