FINAL / Etapa a XXVI-a / Ceahlaul Piatra Neamt – FC Brasov 1-0. Golubovic duce Ceahlaul pana la mijlocul clasamentului!

Vineri, 13 aprilie, Ceahlaul a intalnit pe teren propriu, FC Brasov, intr-un meci extrem de important pentru zona mediana a clasamentului. La finalul meciului, nemtenii s-au impus la limita, scor 1-0, gol marcat de Golubovic in debutul reprizei secunde(min 52′). In urma acestei infrangeri, elevii lui Sumudica sunt la doua puncte de prima echipa cu sanse la retrogradare!

Echipele care au evoluat:

CEAHLAUL: Jovic – Dumitras, Ichim, L.Cazan, Tepes – Monroy, V.Achim – Muscalu, Golubovic, Stana – M.Constantinescu
Antrenor: Costel Enache

FC BRASOV: Felgueiras – Mateiu, Majerník, Cr.Munteanu, Cr.Ionescu – Velayos, Nuno Viveiros, Bruno Madeira, Davide Dias – Buga, Ilijoski
Antrenor: Marius Sumudica

FINAL

83′ Badescu intra in locul lui Constantinescu la gazde

81′ Ilijoski incearca o foarfeca din interiorul careului, insa trimite balonul pe langa poarta

77′ Distefano nu mai poate continua in urma unei accidentari si este inlocuit cu Hadnagy

73′ Bruno Madeira vede galben pentru o tinere din spate

61′ Moutinho intra in teren in locul lui Viveiros.

52′ GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL CEAHLAUL. Mijlocasul Golubovic deschide scorul din pasa lui Constantinescu dupa o centrare de pe stanga a lui Stana.

46′ Inceputul reprizei secunde

PAUZA

43′ Distefano vede galben pentru un fault din spate.

38′ Ilijoski primeste in careul advers pe dreapta si incearca un sut la coltul scurt sus, insa trimite pe langa

35′ Felgueiras retine fara probleme un sut al lui Muscalu din afara careului.

28′ Gol anulat pentru Ceahlaul! Constantinescu reia din interiorul careului in bara, de unde mingea intra in plasa, insa tusierul flierase offside in momentul pasei

17′ Constantinescu centreaza inalt din lovitura libera, Cazan reia cu capul, insa trimite peste poarta

15′ Mateiu vede galben pentru o tinere din spate in marginea terenului

4′ Constantinescu continua o faza dupa fluierul arbitrului si se alege cu un cartonas galben

1′ Inceputul meciului