FINAL / Etapa a XXV-a / FC Brasov – Concordia Chiajna 2-3. Incredibil, Rocha reuseste dubla in minutul 94 si ilfovenii isi adjudeca cele trei puncte meritat!!

FC Brasov a fost invinsa cu scorul de 2-1, pe teren propriu, de Concordia Chiajna, intr-un meci  cu o miza mare pentru ambele echipe.

In meciul retur, Concordia a invins pe teren propriu FC Brasov, cu scorul de 2-1.

Meciul FC Brasov – Concordia Chiajna 2-3, a fost transmis pe Dolce TV si, in format LIVE-text, pe www.sptfm.ro.

FC Brasov: Felgueiras – Mateiu, Majernik, Ricardo Machado, Distefano – Velayos, Nuno Viveiros, Davide Dias, Udoji – Buga, Ilijoski
Antrenor: Marius Sumudica

Concordia: Fl.Nita – Krumov, Mamele, Bratu, Guilherme – Ad.Popa, Muza, L.Filip, Munteanu – V.Dinu, Rocha
Antrenor: Laurentiu Reghecampf

FINAL

90+4 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL Chiajna!!! Rocha reuseste dubla in minutul 94, la ultima faza a meciului!

89′ Bara Concordia! Filip trimite de la 17 metri in bara

84′ GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Moutinho primeste o pasa in careu si il invinge pe Nita cu un sut sub bara transversala

71′ Primeste si Viveiros un galben.

71′ Muzac este avertizat in urma unui duel cu Viveiros.

69′ Vede si Nita galben pentru trageri de timp.

69′ Buga este surprins in offside la capatul unei faze extrem de periculoase a brasovenilor.

66′ Alex dos Santos intra in locul lui Iordache.

61′ Mare ocazie a oaspetilor prin Viorel Dinu. Felgueiras scoate incredibil si mentine Brasovul in meci.

59′ Mateiu intervine prin fault la un contraatac al oaspetilor si este avertizat.

59′ Felgueiras scoate foarte spectaculos sutul din apropiere a lui Dinu

54′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL BRASOVUL!! Hadnagy reduce din diferenta, reluand cu latul din centrul careului ilfovean in urma unei centrari de pe dreapta

52′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL CHIAJNA!!! Rocha marcheaza cu latul din 5 metri si duce scorul la 2-0 pentru oaspetI, insa pe reluare se vede clar pozitia de offside a marcatorului!

51′ Iese Velayos si intra Hadnagy

PAUZA

45′ Bara Brasov! Dias primeste o centrare din corner, intoarce un adversar in careu si suteaza puternic, dar mingea loveste bara din stanga.

43′ Mare ocazie pentru Concordia! Rocha scapa singur pe contraatac, insa mingea trece la o palma de bara din dreapta.

43′ Mamele vede si el cartonasul galben

38′ Mugurel Buga trimite balonul pe langa poarta, din lovitura libera.

35′ Viorel Dinu este si el avertizat

28′ Filip este avertizat pentru un fault in marginea propriului careu.

24′ Iancu vede galben pentru o tinere prelungita din spate.

23′ Distefano centreaza de pe stanga, Buga trimite in plasa dar golul nu este validat. Asistentul a semnalizat ca mingea iesise in aut inaintea centrarii.

20′ Vede si Ilijoski un cartonas galben pentru un hent intentionat.

18′ Majernik vede galbenul pentru un fault din spate.

17′ Guilherme scoate incredibil de langa bara o minge trimisa extrem de periculos de Majernik

16′ Ocazie Brasov. In urma unui corner de pe stanga, Majernik reia puternic spre poarta, insa Nita scoate de pe linia portii

13′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL CONCORDIA!!! Krumov reia cu capul de la coltul scurt si-l invinge pe Felgueiras, in urma unui corner.

10′ Ilijoski il cauta pe Buga cu o centrare de pe dreapta, dar Bratu se interpune si blocheaza faza brasovenilor

10′ Dupa primele 10 minute de joc, putem observa un joc ultra defensiv al oaspetilor!

2′ Roha scapa singur pe contraatac, insa de la margine se fluiera offside

1′ Inceputul meciului