FINAL – Etapa a XXV-a / Ceahlaul Piatra Neamt – Universitatea Cluj 1-1. Golubovic si Cojocnean au mai incalzit atmosfera pe un teren plin de zapada!

Ceahlaul Piatra Neamt si Universitatea Cluj se intalnesc, duminica, intr-un meci contand pentru etapa a XXV-a a Ligii I. Ramaneti pe www.sptfm.ro, pentru a urmari LIVE desfasurarea partidei, in format text!

Inaintea meciului, nemtenii – antrenati de Costel Enache – se afla pe locul al 11-lea in clasament, cu 29 de puncte (golaveraj 22-32), in timp ce ardelenii – pregatiti de Claudiu Niculescu – ocupa pozitia a saptea, cu 37 de puncte (golaveraj 33-24).

Partida va fi televizata de postul „Digi Sport” si va putea fi urmarita, in format LIVE-text, pe www.sptfm.ro.

Echipele probabile:

Ceahlaul: Jovic – Dumitras, Ichim, Vitelaru, Tepes – Monroy, Achim – Muscalu, Golubovic, Badescu – Constantinescu;
Antrenor: Costel Enache

„U” Cluj: Bornescu – Achim, Abrudan, Pele, Mendy – Hoban – Cojocnean, Pacurar, Cristea, Grozav – Tony;
Antrenor: Claudiu Niculescu

Click aici pentru a reactualiza informatiile

FINAL

79′ GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL Universitatea! Cojocnean primeste o pasa ideala de la Pacurar, scapa pe contraatac si restabileste egalitatea

77′ Si tot la gazde, intra si Dorinel Popa

76′ La gazde, intra Gafiţa in locul lui Constantinescu

69′ Intra Cojocnean in locul lui Cristea, la”U”

64′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL CEAHLAUL! Golubovic executa  puternic, Bornescu atinge mingea, dar nu reuseste sa respinga.

63′ Abrudan il trage de tricou pe Ichim, in careu, si Augustus Constantin acorda penalty pentru Ceahlaul.

60′ Ocazie a Universitatii. Tony primeste o centrare excelenta de la Achim si deviaza cu capul din mijlocul careului, dar mingea trece la o palma de bara din dreapta.

PAUZA

32′ Ritm scazut de joc, faze de atac modeste si ocazii aproape inexistente.

31′ Pacurar primeste de la Tony in careu si suteaza puternic, dar portarul Ceahlaului reuseste sa pareze.

29′ Din nou centreaza Muscalu, insa mingea este deviata in corner. Tot el executa, dar Bornescu este la post.

20′ Continua sa ninga abundent la Piatra Neamt.

15′ Joc foarte slab de ambele parti in ultimele minute. Ceahlaul pastreaza un plus de incisivitate, dar nu se mai apropie de poarta lui Bornescu.

9′ Bornescu are mari probleme la un sut al lui Muscalu deviat de Mendy, insa Universitatea scapa totusi fara gol.

2′ Ninge ca in povesti la Piatra Neamt. Terenul este acoperit complet de zapada.

1′ Inceputul meciului