VIDEO / Tiziano Crudeli, de la agonie la extaz si invers! Vezi cum a comentat meciul Barcelona – Milan 3-1!

Celebrul comentator italian Tiziano Crudeli, fan declarat al lui AC Milan, a comentat in stilul caracteristic meciul „diavolilor” cu FC Barcelona, din returul sferturilor de finala din Liga Campionilor. Finalul a fost unul trist pentru omul de televiziune, care a fost resut la tacere dupa cel de-al doilea penalty al catalanilor, dar le-recunoscut suprematia.

Crudeli si-a iesit din pepeni in minutul 11, cand Philippe Mexes a gresit, permitandu-i lui Messi sa ajunga in suprafata de pedeapsa, unde a fost faultat, in cele din urma, de Antonini. „Decarul” catalanilor a transformat lovitura de pedeapsa, deschizand scorul. In minutul 33, Nocerino a egalat, din pasa lui Ibrahimovic, iar comentatorul a izbucnit in uralele aproape isterice. A criticat acordarea celui de-al doilea penalty (’43) si nu a mai putut decat sa recunoasca superioritatea Barcelonei la golul al treilea (’53, Iniesta) si la final, cand a primit un tricou cu Messi, din partea unui coleg de platou.