Ion Craciunescu: „Dan Lazarescu a intrat la cabine ca sa ii salute pe arbitri si sa le ureze bafta”

Oficialul giulestean Constantin Zotta sustine ca, la pauza meciului Rapid – Dinamo (0-0), din etapa a XXIV-a a Ligii I, unul dintre membrii Comitetului Executiv al CCA, Dan Lazarescu a intrat in cabina arbitrilor, peste brigada condusa de Ovidiu Hategan. In acelasi timp, colegul sau, Aron Huzu vorbea la postul „Digi Sport”, luandu-i apararea „centralului”, spunand ca nu avea de ce sa acorde penalty la intrarea lui Scarlatache asupra lui Surdu, din minutul 3, intrucat dinamovistul a atins mingea. Toate reluarile contrazic acest punct de vedere.

Presedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor, Ion Craciunescu spune ca a discutat despre incidentul reclamat de rapidisti cu Lazarescu, iar acesta i-a explicat ca era in trecere pe langa cabina arbitrilor si, vazand usa deschisa, a intrat, i-a salutat pe membrii brigazii si a dat mana cu „centralul” Hategan. Dan Lazarescu nu era delegat in mod oficial la meci.

„Mi-a explicat ca a trecut prin fata vestiarului arbitrilor, era usa deschisa asa ca i-a salutat, i-a strans mana lui Hategan si i-a urat bafta. Mai mult de atat nu a facut. Este, totusi, o greseala”, a declarat Ion Craciunescu, la postul de televiziune „Digi Sport”.

VEZI CUM AU REMIZAT RAPID SI DINAMO, SCOR 0-0!

Sursa foto: „dolce-sport.ro”