Gigi Becali a vazut alt meci: „Suntem singura echipa care n-am fost dominata la Targu Jiu! Am castigat un punct”

Gigi Becali a analizat prestatia Stelei, la primul meci al lui Mihai Stoichita pe banca. Latifundiarul spune ca este un punct castigat, precizand ca echipa sa este singura care nu a fost dominata la Targu Jiu si spera ca jocul rezultatelor sa tina Steaua aproape de podium.

Mi-a placut toata echipa, doar Rusescu a fost mai sters, a jucat mai slab. Plus Mihai Costea, care nu mai are vana, i-a luat-o aia pe toata (n.r. Daniela Crudu). Am castigat un punct. Sa vedem duminica ce se intampla, mai sunt multe meciuri de jucat.

Imi place ca echipa are atitudine, jucam frumos. Mi-ar conveni sa bata Vasluiul in meciul cu CFR. Nu e nicio problema daca trece Vasluiul peste noi, dar ramanem la 6 puncte de CFR.”, continuand cu analiza anumitor jucatori: „Radut inca nu este la 100%, Bourceanu da multe pase gresite, iese des din joc…Ce sa-i reprosez lui Stoichita? Suntem singura echipa care n-a fost dominata, am fost peste Pandurii in seara asta, nu? Ei n-au avut un sut pe poarta in prima repriza. Daca se mai prelungea meciul cu 15 minute, mai marcam un gol.

Pandurii sunt o echipa care joaca frumos, paseaza bine, dar asta este, ce sa facem acum? Tibi Balan a intrat binisor, dar daca era mai atent cand a primit pasa de la Rusescu… Parerea mea este ca, daca va intra in joc si va avea meciuri in picioare, va fi un jucator de care ne-am putea folosi„, a declarat Gigi Becali la DigiSport, imediat dupa terminarea partidei.

Nici Mihai Stoichita nu a fost prea convins daca Steaua trebuia sa castige sau nu: „Scorul normal era 4-4 sau 4-3 pentru noi, o sa mai ma uit la meci sa ma conving„, a spus Mihai Stoichita la Fanatik.

Etichetat cu: , ,

1. observator spune:

„Jiji” poate sa vada orice meci, orbit de orgoliu si nepricepere oricum nu va reusi sa formuleze o judecata normala. Nemaivorbind ca ii lipseste si vocabularul !