Chipciu recunoaste ca golul gorjenilor s-a marcat din greseala lui: „E frustrant pentru ca dadusem un gol frumos si eram aproape de victorie”

Alexandru Chipciu, mijlocasul celor de la Steaua, a dat dovada de fair-play recunoscand  ca a gresit la golul primit de „ros-albastri” in finalul meciului de la Targu Jiu.

Am gresit, asta e, se mai intampla sa faci si erori. Eu l-am vazut in spatele meu pe Maxim, insa a venit in viteza, mi-a luat fata, l-am pierdut si a dat gol. Chiar e frustrant pentru ca dadusem un gol frumos, conduceam cu 1-0, ar fi fost o victorie foarte mare„, a spus Chipciu dupa intalnirea de la Targu Jiu.

Totusi, fotbalistul adus de la Brasov considera ca Steaua are inca sanse de a se impune in lupta pentru titlu.

Mai sunt 10 etape, deci inca 30 de puncte in joc. Multe la prima vedere, insa situatia devine destul de complicata din acest moment. Sa vedem, ne vom agata de orice sansa care ni se va ivi„, a mai explicat Chipciu.

Chipciu a marcat golul bucurestenilor in minutul 74, insa 5 minute mai tarziu tot el l-a scapat din marcaj pe Maxim, care a egalat.