Banel a pus Franta la respect! Fostul stelist nu uita de ce a plecat din Liga 1 si nu da semne ca se va intoarce curand

„Banelinho” continua seria de jocuri excelente reusite la echipa sa de club franceza , Saint Etienne, fiind considerat unul din oamenii cheie ai „verzilor” in partida cu Nice. O pasa de gol si numeroase pase bine plasate de-a lungul prezentei sale in teren a atras din nou atentia presei din Hexagon.

Desi Saint-Etienne au pierdut partida cu scorul de 2-3, Banel a avut o evolutie notabila, pana in minutul 65, cand a fost inlocuit cu Sako.

„Nicolita a jucat excelent. A creat multe ocazii, a centrat la faza celui de-al doilea gol. A declansat multe contraatacuri pe partea dreapta. Neobosit, ca intotdeauna”, au scris jurnalistii francezi.

Banel Nicolita a dat pasa decisiva la al doilea gol al lui Saint-Etienne, insa in cele din urma Nice a inchis tabela de marcaj in minutul 89 intorcand rezultatul meciului in favoarea lor.